Rytm i wspólne granie

webinar (on-line)

  

***

Zajęcia z rytmu.

Rytm jest najważniejszą składową muzyki. Na zajęciach w pierwszej części omówione zostaną podstawowe wartości rytmiczne, co jest bardzo pomocne w zrozumieniu istoty rytmu. Aby muzyka płynęła, ważne jest aby dźwięki osadzone były odpowiednio w czasie.

Uzyskujemy wtedy flow taki, jakiego chcemy. Wszystko zaprezentowane będzie na konkretnych przykładach i głównie skupimy się na jednym rytmie, który wywodzi się z kultury Afrykańskiej. Prezentacja odbędzie się na djembe i bębnie ramowym.

Jeżeli nie posiadasz takich instrumentów, inne też będą dobre.

W drugiej część warsztatu będzie więcej praktyki - zagramy wspólnie Yankade, czyli rytm którego się nauczymy oczywiście z dużą dozą improwizacji.

Przygotuj: bęben, grzechotki lub inny instrument perkusyjny.

 

Prowadzący:

Artur Kwiatkowski jest wszechstronnym muzykiem, który jako gitarzysta i basista szlifował swój talent grając z zawodowymi muzykami. Obecnie gra na rożnych instrumentach (misy tybetańskie, gongi, djembe, didgeridoo, hang drum, gitary, flety). Zajmuje się również uzdrawianiem dźwiękiem z użyciem kamertonów. Inspiruje się przyrodą, sztuką i magią. Poprowadzi zajęcia muzyczne z nauką rytmu, które podsumujemy wspólnym graniem.

 

 

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

Data: 15.08.2020

Godziny: 14:30 – 15:30

Prowadzący: Artur Kwiatkowski

Cena: 55 pln


 

W razie pytań lub problemów technicznych prosimy o kontakt na adres e-mail: webinar@akademiaducha.pl.

 

 

***

 

Ze środka Atlantyku, z autostrady do nieba i z każdego zakątka świata, gdziekolwiek wtedy będziesz-możesz dołączyć do nas!

 

Łączmy się Duchem, tu nic nas nie ogranicza!Zapraszamy!