LICZBY ZESPOLONE - Kurs z mapą myśli do szybkiej nauki

Kim jestem?


Wiesław Zajiczek Nazywam się Wiesław Zajiczek, jestem doktorem fizyki, absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pasjonuję się m.in. astrofizyką, rynkami finansowymi, oraz metodami szybkiej nauki z wykorzystaniem map myśli.

Od wielu lat pomagam w przygotowaniach do kolokwiów i egzaminów studentom, także tym, których system edukacji chciałby skreślić. Jestem zdania, że matematykę i fizykę może opanować każdy na wybranym poziomie, jeśli tylko użyje odpowiednich narzędzi.


Skąd się biorą problemy na studiach?

Z wieloletniego doświadczenia w udzielaniu korepetycji widzę, że najczęstszym problemem studentów na 1 roku nie jest to, że nie przykładali się do nauki matematyki w szkole.

Problem w tym, że szkolny program matematyki został okrojony tak, że teraz wykładowca na uczelni musiałby najpierw poświęcić 2 lata na przerobienie tego, czego w dawnych czasach sam uczył się w liceum i dopiero rozpoczynać materiał ze studiów.

Oczywiście mało kto ma na to czas, dlatego jesteś zdany na siebie. Na szczęście niekoniecznie musisz korzystać z drogich korepetycji, możesz znaczenie taniej wykupić kurs internetowy, który możesz sobie odtwarzać w dowolnym momencie.


Czym są mapy myśli?

Jeśli uważasz, że Twoja wiedza z matematyki jest ulotna jak bańki mydlane, a chciałbyś pamiętać na dłużej. Jeśli myślisz, że zapamiętywanie wzorów to sztuka magiczna, bo to przecież ,,krzaki''. Uczysz się, ale ciężko Ci połączyć wiedzę w całość, uporządkować ją? Mam dla Ciebie dobrą wiadomość - dzięki zastosowaniu kolorowych map myśli - te problemy szybko znikną.

Mapa myśli - Prawo Ampere'a

Mapy myśli pozwalają wiedzę z kilku wykładów zawrzeć na jednej kartce formatu A3! Dzięki temu uczysz się szybciej i skupiasz się na najważniejszych elementach. Pamiętaj - to nie żaden eksperyment - mapy myśli przetestowałem na setkach studentów podczas tradycyjnych korepetycji, dopracowując je tak, by zawierały kluczowe elementy do zdania kolokwiów i egzaminów. Obejrzyj darmowy fragment jednej z powtórek, którą przygotowałem dla moich studentów:Czym różni się kurs liczb zespolonych od tradycyjnych korepetycji czy nauki z wykładów? Choćby nie wiem jak bardzo tradycyjny korepetytor czy wykładowca się starał, żebyś zrozumiał liczby zespolone, to nawet jeśli wszystko zrozumiesz, większość tej wiedzy wyparuje z pamięci w ciągu około dnia od nauki. Moi studenci, u których zastosowałem naukę z mapami myśli mówią, że na kolokwiach czy egzaminach siedzą ze spokojem, bo są pewni, że mają w głowie całą potrzebną wiedzę teoretyczną i dzięki unikalnemu systemowi skojarzeń wzorów matematycznych - mają szybki dostęp w pamięci do wszystkich wzorów. Wyobraź sobie, o ile wtedy łatwiejsze jest życie na studiach.


LICZBY ZESPOLONE - Kurs z mapą myśli do szybkiej nauki

LICZBY ZESPOLONE KURS FIZMAT Liczby zespolone to multimedialny kurs składający się z 3 nagrań video trwających łącznie ok. 42 minuty zawierających skoncentrowaną wiedzę teoretyczną i praktyczną potrzebną do zdania kolokwium czy egzaminu.

Z wieloletniego doświadczenia w udzielaniu korepetycji wiem, że najprawdopodobniej zostało Ci bardzo mało czasu na naukę, dlatego stworzyłem deskę ratunku, ,,zestaw przetrwania'', dzięki któremu w niecałą godzinę opanujesz materiał, na który normalnie musiałbyś poświęcić wiele godzin.

W kursie skoncentrowane jest minimum teorii wystarczające do rozwiązywania zadań na poziomie większości politechnik czy uczelni ekonomicznych. Materiał prezentowany jest prostymi słowami i ilustrowany przykładami rachunkowymi typów zadań najczęściej pojawiających się na kolokwiach.

Nagrania możesz odtwarzać bezpośrednio ze strony Ekademia przez 90 dni od dnia zakupu. Przez ten czas możesz je też ściągnąć i zapisać na twardym dysku, wtedy korzystasz z nich, jak długo chcesz.

Dodatkowo dostajesz plik *.pdf z mapą myśli do pobrania. Dzięki temu na jednej stronie formatu A4 masz podane w atrakcyjnej, kolorowej formie wszystkie wzory wystarczające do rozwiązywania zadań.

Aby jeszcze wspomóc zapamiętanie materiału kursu, dostajesz też proste ćwiczenie polegające na na układaniu mapy myśli z rozsypanych gałęzi. Ćwiczenie możesz sobie pobrać i otworzyć w dowolnej przeglądarce internetowej obsługującej format Flash.

Do zrozumienia kursu wystarczy podstawowa znajomość trygonometrii lub chociaż umiejętność posługiwania się tablicami ze wzorami trygonometrycznymi. Dlatego kurs może też służyć ambitniejszym uczniom liceum czy technikum, zwłaszcza technikum o profilu elektrycznym czy elektronicznym.


Czego dowiesz się z kursu LICZBY ZESPOLONE?

Część 1: Szybkie zapoznanie z liczbami zespolonymi

 • Dlaczego wolno pierwiastkować liczby ujemne
 • Czy jednostka urojona jest ,,urojona''
 • Jak wyobrazić sobie liczbę zespoloną
 • Jak mnożyć i dzielić liczby zespolone bez pamiętania żadnych wzorów
 • Dlaczego elektrycy uwielbiają liczby zespolone
 • Jak interpretować moduł z liczby zespolonej
 • Szybki przykład mnożenia i dzielenia liczb zespolonych

Część 2: Jak wygodnie żyć w świecie liczb zespolonych?

 • Dlaczego jest sens używać postaci trygonometrycznej
 • Jak postać wykładnicza ułatwia działania
 • Jak prosto potęgować liczby zespolone
 • Ten straszny wzór na pierwiastkowanie liczb zespolonych - ujarzmiony w kolorowej formie na mapie myśli
 • Przykład krok po kroku: przechodzenie do postaci trygonometrycznej i wykładniczej oraz pierwiastkowanie w praktyce

Część 3: Dla koneserów i nie tylko

 • Dodatkowe własności liczb zespolonych
 • Przykład: jak rozwiązywać równanie zespolone drugiego stopnia i gdzie to się przyda
 • Jak powtarzać ten materiał, żeby został w pamięci na zawsze

Bonus 1: Mapa myśli w formacie PDF

Bonus 2: Ćwiczenie pamięciowe w formacie flashJak myślisz...?

Ile musiałbyś zapłacić za tradycyjne korepetycje, na których poznałbyś podobny zakres materiału? U mnie koszt korepetycji wynosi 70 zł za zegarową godzinę, pewnie znajdziesz kogoś, kto wytłumaczyłby Ci to nieco taniej ale bez map myśli - a więc mniej skuteczniej. Tymczasem oferuję Ci tę samą wiedzę w atrakcyjnej formie za jedyne 25 złotych!

Spytasz zapewne, dlaczego sprzedaję wartościowy kurs tak tanio, skoro bardziej by mi się opłacało, gdybyś przyszedł na tradycyjne korepetycje? Odpowiedź jest prosta. Co roku przychodzą do mnie studenci pierwszego roku praktycznie z tymi samymi problemami z liczb zespolonych. Skoro wypracowałem skuteczny system przekazywania wiedzy, to wolę dzięki niższej cenie kursu internetowego dotrzeć i pomóc większej ilości osób, a na korepetycjach stacjonarnych rozwiązywać bardziej nietypowe zadania - wtedy praca jest dla mnie jeszcze ciekawsza.

Dla Ciebie jest to wygodne, bo możesz oglądać kurs kiedy chcesz i gdzie chcesz, a przy okazji oszczędzasz sporo czasu i pieniędzy.


Zasady zakupu i dodatkowe informacje

 1. Wpłacasz pieniądze.
 2. Natychmiast po zaksięgowaniu płatności otrzymujesz dostęp do kursu na 90 dni.
 3. Jeśli chcesz ściągnąć kurs na swój komputer, będziesz potrzebował ok. 250 MB dodatkowego wolnego miejsca na dysku i dowolny odtwarzacz plików mp4 (większość darmowych odtwarzaczy nie będzie miała problemu z odtwarzaniem tych nagrań).
 4. Po ściągnięciu plików z kursem dostęp do Internetu nie jest konieczny do korzystania z kursu. Licencja obejmuje korzystanie z kursu wyłącznie przez jednego użytkownika.