Odkrywanie wzorców (schematów) miłości i związków

Czy przyciągasz wciąż nieodpowiedzialnych partnerów?
Boisz się ponownego zranienia?
Zastanawiasz się dlaczego wciąż to samo Cię spotyka w sferze miłości?


Odpowiedzią mogą być Twoje nieświadome WZORCE (KODY, SCHEMATY) MIŁOŚCI I ZWIĄZKÓW.

Kiedy je odkryjesz, wzrośnie Twoja świadomość kogo i dlaczego przyciągasz. Już nie zgodzisz się na powtarzanie negatywnego schematu w związku!

Ten warsztat powstał dla osób mających problemy w dziedzinie miłości – osób po przejściach, perypetiach związkowych, samotnych, zainteresowanych własnym rozwojem a także rozwojem własnego związku – wszystkich chcących stworzyć udany związek.

Dla osób, którzy tak jak osoby, które do nas napisały, boją się, że ponownie doświadczą bolesnych zdarzeń w związku. Być może odnajdziesz w poniższych historiach cząstkę własnych doświadczeń:


"Jest mi ciężko i nie mogę zaznać szczęścia bo nie potrafię zaufać mężczyźnie boję się, że znów mnie zrani, zdradzi. To koszmar, który się ciągnie przez wiele lat" [Violeta]

"Doszłam do wniosku że chyba wybieram nieodpowiednie osoby z którymi byłam lub jestem teraz w związku. Zawsze byli to kobieciarze, ludzie którzy zdradzają, osoby te nie widzą szczęścia w byciu z jedną osobą, poszukują wrażeń. Ja jestem zaślepiona tkwiąc w takim związku, nie widzę tej osoby obiektywnie.  Mam jakiś obraz miłości, który ciągle okazuje się nie być prawdą." [Arletta]

"Trafiam na mężczyzn niezdecydowanych, chamskich, oszustów, niekulturalnych i niedojrzałych. Moje związki to porażka, patrząc wstecz zaczynam dochodzić do wniosku czy to ze mną jest coś nie tak , że albo nie spotykam nikogo sensownego albo spotykam wyżej wymienionych. [Anna]
Jestem pięćdziesięcioletnią kobietą, a mimo swojego wieku nie odczułam miłości ani od ojca, ani od męża, ani od innych mężczyzn spotkanych na swojej drodze po rozwodzie.
Wszystkie spotkania z tymi mężczyznami są takie same....
Teraz już wiem ,że skoro wciąż powtarza się ten sam schemat, to coś jest we mnie , ze wciąż przyciągam do siebie takich samych mężczyzn." [Sława]

"Moim problemem z poznaniem/wyborem partnera jest to iż zazwyczaj poznaje/wybieram mężczyzn, którzy na początku są mili, weseli oraz wydają się odpowiedzialni. Natomiast po czasie okazują się nieodpowiedzialni, skłonni do uzależnień i zachowań destrukcyjnych, innymi słowy niedojrzali emocjonalnie. Jeżeli poznaje normalnych partnerów po jakimś czasie ich rzucam i znowu szukam tych "nieodpowiedzialnych". Pytanie co z tym zrobić." [Martyna]

„Zakochuję się w mężczyznach niedojrzałych lub niedostępnych emocjonalnie. Kiedy widzę, że relacja nie rokuje na przyszłość, staram się wycofać. Takie wyjście wydaje mi się lepsze niż tkwienie w związku, który nie daje spełnienia i szczęścia. Marzę o zbudowaniu mądrej i głębokiej relacji, niestety wciąż jestem sama. Wiem, że schemat ten wyniosłam z domu, nie wiem natomiast jak przerwać to błędne koło.” [Alicja]W naszej działalności psychologicznej promujemy tezę, że to my TWORZYMY NASZE ZWIĄZKI i jesteśmy za nie odpowiedzialni. Przez to rozumiemy to, że to Ty i Twój sposób myślenia i postępowania doprowadził Cię do miejsca, w którym OBECNIE SIĘ ZNAJDUJESZ w dziedzinie miłości.
I od Ciebie zależy czy chcesz zmian na lepsze, bo jak ich nie wprowadzisz to będzie tak jak mówi Jim Rohn "Jeśli nadal będziesz robił to, co zawsze robiłeś, nadal będziesz uzyskiwał to, co zawsze uzyskiwałeś".

Kiedy wybierasz osobę na partnera, to wtedy działa szereg czynników, m.in. kontekst sytuacyjny, świadomy wybór i nieświadomy wzorzec. Dwa pierwsze elementy możesz w miarę kontrolować, jednak wzorca często już nie.

Ale właściwie co to jest wzorzec miłości i związków?


Słowo wzorzec możemy zastąpić innym słowem i może wtedy będzie nazwa bardziej przyjazna i zrozumiała, np. schemat, kod, zaprogramowanie, nawyki.

Więc WZORZEC MIŁOŚCI I ZWIĄZKÓW to wyuczone i powiązane ze sobą nawyki myślenia, odczuwania i zachowania dotyczące relacji intymnych, romantycznych.

Po prostu gotowy SCENARIUSZ (OBRAZ) MIŁOŚCI jak i w sobie nosisz i według którego postępujesz w dziedzinie związków.

To SCHEMAT, który mamy w sobie i przyczynia się do tego KOGO przyciągamy oraz W JAKI SPOSÓB funkcjonujemy w związku!

Takie NAWYKI, których często nie jesteśmy świadomi. I one albo nam pomagają, albo, jeśli są dysfunkcjonalne, utrudniają relacje miłosne.


Odkryj swój kod miłości!


Możesz odkryć jaki wzorzec / obraz / kod miłości nosisz w sobie. Aby to zrobić przeanalizuj między innymi następujące elementy:

  • dzieciństwo – silne emocjonalne doświadczenia z udziałem rodziców, rodziny, rówieśników
  • rodzice (opiekunowie) – ich relacje między sobą i w stosunku do Ciebie
  • Twoje związki - doświadczenia z osobami, z którymi łączył Cię poważny związek, które mocno kochałeś/-aś

Możesz taką analizę a potem syntezę przeprowadzić samodzielnie, ale po drodze napotkasz wiele przeszkód, ponieważ nie będziesz wiedzieć co i jak ze sobą porównać i na co należy zwrócić szczególną uwagę. Po prostu bez przewodnictwa ciężko jest to zrobić.

Dlatego mamy dla Ciebie gotowe rozwiązanie - skorzystaj z naszej PROCEDURY, za pomocą której KROK PO KROKU odkryjesz swoje wzorce miłości i związków.


Warsztat organizujemy na Ekademii - platformie szkoleniowej, na której znajdują się LEKCJE WIDEO do samodzielnej pracy. Wideo z lekcjami odtwarzasz na stronie, nie potrzebujesz do tego żadnego oprogramowania (technologia vod – czyli oglądasz online, nie można skopiować nagrań). Nie są Ci potrzebne ani mikrofon ani kamerka. Wystarczy dostęp do Internetu i drukarka, na której wydrukujesz nasze zadania.

Taka forma jest dla Ciebie bardzo wygodna – korzystasz z warsztatu o dowolnej porze,
po prostu takiej, która Ci najlepiej odpowiada. Spokojnie przerabiasz materiał w zaciszu swojego domu, we własnym tempie i masz wystarczająco dużo czasu (14 dni) aby przejść cały warsztat. Oczywiście możesz też przerobić wszystko w ciągu jednego dnia Uśmiech

Pracujesz na przygotowanych przez nas ARKUSZACH ZADAŃ, które sobie wydrukujesz.
Zadań nikt z nas nie sprawdza, nie są dostępne w żaden sposób dla innych.
Nie dzielisz się swoimi intymnymi sprawami z innymi!

Siedzisz sobie wygodnie przed komputerem, oglądasz wideo i wykonujesz zadania we własnym zeszycie ćwiczeń.
Przyjemnie i wygodnie, prawda?

Po zamówieniu warsztatu od razu otrzymasz dostęp do WSZYSTKICH lekcji.

Przerabiasz lekcje kiedy masz czas!

 
Lekcje są w formie nagrań wideo,
które oglądasz na platformie szkoleniowej Ekademia
(technologia vod - oglądasz online, nie możesz pobrać).
Arkusze zadań drukujesz i pracujesz nad nimi samodzielnie.

Procedurę możesz przejść od razu, w ciągu jednego dnia!
Ale nie musisz się spieszyć, ponieważ otrzymujesz dostęp na 14 dni Uśmiech
Zapisy wstrzymane
 

© 2007-2020 Ekademia.pl | Polityka Prywatności | Regulamin
 
Nie jesteś zalogowany(a) Zaloguj się Utwórz konto


forked from Moodle