Jak Sprzedać Każdy Samochód

Bez względu na to czy będziesz się zajmować zawodowo handlem samochodami czy też raz na jakiś czas będziesz chcieć sprzedać swój samochód, aby kupić inny. To będziesz musieć przebić się przez kilka, jak nie kilkanaście ofert sprzedaży podobnego samochodu, co Twój.


Rynek aut używanych jest ogromny. Wszystko przez wolność i swobodę w handlu samochodami. Widać to chociażby na polskich drogach, które są wiecznie zakorkowane, a także w miastach zaczyna brakować miejsc parkingowych.


Niegdyś samochód był w tak zwanej nowobogackiej rodzinie, a dzisiaj widok, gdzie w jednej trzyosobowej rodzinie są trzy auta nikogo już nie dziwi. Ceny aut są coraz bardziej przystępne.


Poza tym auto, którym już jakiś czas jeździsz to może Ci się najnormalniej w świecie znudzić.


Jedno jest pewne, w życiu, każdego zmotoryzowanego człowieka prędzej czy później nadchodzi moment na wymianę samochodu.


Sprzedaż samochodu jest to czynność, którą wykonuje się raz na jakiś czas. Normalnym jest, że możesz nie wiedzieć jak się do tego zabrać.


Poza tym głowa może rozboleć od przeglądania innych ogłoszeń aut na sprzedaż. Nie wspominając już o ilości ogłoszeń przez, które trzeba przebrnąć w Internecie.


Jak zatem się wyróżnić i szybko sprzedać, każde auto?


Cóż nie jestem w stanie Ci tego wytłumaczyć w kilku zdaniach, ponieważ jest to ogrom wiedzy na ten temat.


Wiedzę i doświadczenie w tym temacie zbieram od kilku lat. Pierwsze swoje auto sprzedałem gdy miałem 20 lat. Był to Fiat Cinquecento. Z sentymentem wspominam tą transakcję do dzisiaj, ponieważ był to mój pierwszy samochód w życiu.


Mało tego kupiłem go jako świeżo upieczony kierowca czyli po zdaniu egzaminu na prawo jazdy i jeździłem nim około dwa lata.


Teraz z perspektywy lat, gdy mam za sobą już kilka udanych transakcji sprzedaży aut patrzę na to z innej perspektywy. To znaczy z większym doświadczeniem i większą pokorą podchodzę do tego.


Dlaczego?


W roku 2019 nadeszła pora na zmianę samochodu, którym jeździłem od 2010 roku. Była to moja ukochana Honda Civic.


Niestety Hondy są to japońskie auta czyli mechanicznie nie do zajechania. Za to najsłabszym ich punktem jest karoseria czyli blacharka. Zaniedbałem to trochę i rdza mocno pokiereszowała karoserię.


Aż do tego stopnia, że wszyscy mi powtarzali, że to koniec tego auta i nadaje się tylko na złom.Ja jednak nie posłuchałem otoczenia, które mi sugerowało, aby zezłomować moją Honię. Poza tym mając w głowie moje poprzednie transakcje sprzedaży samochodów wierzyłem w siebie, że jestem w stanie jeszcze znaleźć potencjalnego kupca, który zapłaci mi za Honię więcej jak na złomie.


Auto według swojej masy własnej i ceny złomu na skupie było warte ok 300-400zł.


Umiejętnie przygotowałem je do sprzedaży, stworzyłem opis, porobiłem zdjęcia i wystawiłem auto za nieco ponad 1 500zł.


Wszyscy mówili i powtarzali mi, że wariat kto kupi taką kupę złomu za tyle pieniędzy.


Ja jednak się nie poddawałem i umiejętnie oraz skrupulatnie zająłem się sprzedażą. Potrzeba było 8 dni od wystawienia samochodu w Internecie na sprzedaż i trafił się klient, który kupił Honię ode mnie za 1 400 zł – SUKCES!


I to właśnie ta sprzedaż w moim życiu dała mi do zrozumienia, że nie ma na tej planecie samochodu, którego nie da się sprzedać. Jest to tylko kwestia jak to zrobić.


Nie jestem zawodowym handlarzem samochodów, ani żadnym specjalistą od sprzedaży. Na bazie własnych doświadczeń opracowałem schemat postępowania, który umożliwi Ci sprzedać, każde auto mimo wszystko i przeciwko wszystkiemu.


Aby łatwiej Ci wytłumaczyć jak sprzedać, każde auto postanowiłem wszystko nagrać w formie wideo. Jest to niejako wykład wideo. Jednak nie jest to wykład czysto teoretyczny.


W tym materiale wideo pokażę Ci na przykładzie mojej Hondy Civic, która według wszystkich nadawała się na złom, a ja ją sprzedałem w całkiem przyzwoitych pieniądzach jak to zrobiłem.


Czyli jest to wideo konferencja oparta na prawdziwym, z życia wziętym praktycznym przykładzie.


Czego dowiesz się z materiałów wideo:

  • Jak przygotować auto do sprzedaży – praktyczne triki i sztuczki, które sprawią, że Twoje auto w oczach klienta zyska na wartości. Dzięki temu będziesz mógł otrzymać bardziej atrakcyjną cenę za swoje auto.

  • Gdzie wystawić auto na sprzedaż – sprawdzone miejsca wraz z omówieniem kosztów za wystawienie oferty. Poza płatnymi miejscami podaję również jak i gdzie można sprzedać auto bez ponoszenia kosztów.

  • Opis, który skutecznie sprzedaje – począwszy od stworzenia tytułu oferty, który przyciągnie uwagę potencjalnego kupującego i sprawi, że zainteresuje się właśnie Twoją ofertą spośród tłumu i wielu ofert, aż po stworzenie opisu, który sprzeda za Ciebie auto.

  • Jak zrobić zdjęcia samochodu na sprzedaż – robienie pięknych zdjęć nie posiadając żadnych umiejętności fotograficznych ani nawet profesjonalnego aparatu fotograficznego. Bo pokażę Ci jak zrobić najlepsze zdjęcia telefonem, który ma wbudowany aparat fotograficzny.

  • Jak ustalić cenę, żeby nie stracić – na wolnym rynku tak jest, że kupujący chce kupić jak najtaniej, a sprzedający chce sprzedać jak najdrożej. W tej części poznasz strategie ustalania ceny najbardziej korzystnej dla Ciebie czyli sprzedającego.

  • Formalności przy sprzedaży – dowiesz się jakie dokumenty i co będziesz potrzebować, aby transakcja sprzedaży samochodu przebiegła zgodnie z prawem. Otrzymasz również uniwersalny wzór umowy sprzedaży samochodu.

  • Formalności po sprzedaży - na zakończenie dowiesz się jakie masz obowiązki jako sprzedający po sprzedaniu samochodu. Gdzie trzeba zgłosić sprzedaż auta, w jakim terminie i ile będzie Cię to wszystko kosztować czyli koszty i obowiązki sprzedającego.

  

Materiał wideo trwa 1 h 30 minut i jest podzielony na 8 sekcji wideo.W tym kursie wideo nie poznasz, żadnych niemoralnych i manipulacyjnych sztuczek. Nie nakłania on również do kłamania i wciskania ściemy kupującemu.


To są tylko i wyłącznie legalne i w pełni moralne sposoby na sprzedanie samochodu.


Ta wiedza przyda Ci się do końca życia.