Jak Kupić Używany Samochód Krok po KrokuNiegdyś samochód posiadały osoby majętne. Dzisiaj jest to na tyle powszechne i w przystępnej cenie dobro, że stać na nie coraz więcej ludzi.


Jak szybko rozwija się i zapełnia rynek aut używanych widać chociażby po ulicznych korkach czy przy problemach z parkowaniem spowodowanymi brakiem miejsc parkingowych. Dzisiaj już w większości gospodarstw domowych jest samochód, a czasem nawet i przypada kilka aut na jedną rodzinę. 


W ubiegłych latach na polskim rynku motoryzacyjnym aż 90 % z wszystkich transakcji stanowiły transakcję na rynku wtórnym czyli samochodów używanych.


Polska jest zawalona używanymi autami. Dlatego ludzie, którzy chcą sprzedać swój używany samochód zrobią wszystko, aby go sprzedać. Przez to nie zawsze zachowują się rzetelnie i uczciwie wobec potencjalnych nabywców.


Dla kogoś kto żyje z handlu samochodami używanymi kupno i sprzedaż aut to chleb powszedni. Nie ma miejsca na sentymenty i skrupuły, ruch w interesie musi być. Nawet jak osoba prywatna chce sprzedać swój samochód to zależy jej na jak najszybszym znalezieniu potencjalnego kupującego.


Kiedy zmieniamy samochód


Są oczywiście sytuacje na tym świecie, że ktoś się budzi pewnego dnia i stwierdza mam ekstra samochód, piękny, zadbany, sprawny ale znudził mi się i czas na zmiany. Także sprzedam go i kupie sobie inny.


Większość powodów sprzedaży używanego samochodu nigdy się nie dowiesz. Ludzie to ukrywają, bo jakbyś poznał prawdziwy powód, to duże prawdopodobieństwo, żebyś nie kupili tego auta nigdy w życiu.


Nie pierwszy raz ktoś próbuje zatuszować prawdę i wcisnąć nam jakiś bubel bo nie chce już nim jeździć.


Zdarzają się sytuacje, że na sprzedaż są wystawiane auta powypadkowe, popowodziowe, z wykrytymi wadami, z nadchodzącymi naprawami, z cofanymi przebiegami. Jednak nikt o tym nie powie Ci podczas sprzedaży samochodu.


Prawdziwej historii auta możesz nigdy nie poznać. To w Twojej gestii leży rozpoznanie terenu i czujnym okiem zweryfikowanie oferty samochodu czy jest warta uwagi.


Podczas oględzin auta przed zakupem niekiedy sceny przypominają zabawę w kotka i myszkę. Sprzedający wymyśla bajeczki na poczekaniu, aby kupujący uwierzył i kupił auto.


Nie wpakuj się na minę


Nie ma nic gorszego niż zakup używanego samochodu pod wpływem impulsu i emocji. Być może pięknie przygotowany do sprzedaży samochód skusił Cię do jego zakupu. A po czasie okazuje się, że jest to szrot lub złom jeżdżący na kółkach.


Najczęściej o tym się dowiadujesz jak pojedziesz do mechanika na podstawowe wymiany lub na stację diagnostyczną przeprowadzić przegląd techniczny samochodu.


Jednak wtedy już jest za późno. Już trzeba się godzić z tym co się kupiło i ładować kasę w niekończące się naprawy.


Poza drenowaniem Twojego portfela uczucia jakie mogą przy tym towarzyszyć to gniew, strach i rozczarowanie. Bo przecież osoba sprzedająca ten samochód nie powiedziała Ci o tym.


Nie każdy musi się znać na mechanice i konstrukcji pojazdów


Konstrukcja i zasady działania samochodu nie zawsze są proste do zrozumienia. Ludzie, którzy pracują w branży motoryzacyjnej kończą wieloletnie studia w tym kierunku i tak jeszcze wszystkiego nie wiedzą o samochodach.


Dlatego nie ma się co dziwić, że niewielu ludzi ma pojęcie na co zwracać uwagę przy zakupie używanego samochodu i jak rzetelnie go sprawdzić, aby nie żałować po zakupie i w niego nie pakować kasy bez końca.


Historii jak Mirek handlarz opycha, każde auto jest mnóstwo. Legendy głoszą nawet, że nie ma samochodu, którego nie da się nie sprzedać. Potrzeba tylko naiwniaka, który kupi to auto.


Tego nie powie Ci żaden sprzedający


Uczciwość i prawdziwość tego co mówi sprzedający jest kwestią sporną. Ponieważ, gdyby wyjawił Ci całą prawdę o samochodzie, który chce sprzedać to duże prawdopodobieństwo, żebyś tego auta nie kupił.


Rzadko kiedy ktoś Ci powie i wyjawi podczas sprzedaży że:


- Auto jest bite.


- Posiada kilo szpachlu.


- Zaraz się skończy sprzęgło i trzeba będzie je wymienić.


- Skrzynia biegów jest na wykończeniu.


- Samochód jest po powodzi i był zalany po sam dach wodą.


- Są problemy z odpaleniem samochodu jak jest zimno.


- Nie trzyma się drogi.


- Auto jest powypadkowe i geometria jest przestawiona.


- Przepala olej i poza paliwem trzeba wlewać tyle samo oleju silnikowego.


- Ma wysokie spalanie, ponieważ pół silnika jest do remontu.


- Ma tyle kilometrów najechane, że licznik to już z dwa razy był cofany.


Musisz sam obejrzeć, wszędzie zajrzeć i zdiagnozować czy warto kupić auto, które właśnie oglądasz.


Zakup życia lub na kredyt


Nierzadko zdarza się tak, że chcąc kupić samochód odkładasz i zbierasz na to pieniądze przez pół życia. Lub udajesz się po kredyt, który będziesz zobowiązany spłacać przez najbliższe lata.


Dlatego warto solidnie się przygotować do zakupu używanego samochodu, aby nie stracić i nie władować się na minę.


Przechodząc już wielokrotnie przez zakup używanego samochodu na własnym doświadczeniu wypracowałem prostą i skuteczną metodę zakupu używanego samochodu.


Bazując na wielu transakcjach kupna – sprzedaży używanych samochodów przygotowałem kompleksowy poradnik w formie materiału wideo z pełnym omówieniem procesu zakupu samochodu używanego krok po kroku.Czego można się dowiedzieć z materiału wideo?:


- Gdzie szukać aut na sprzedaż.


- Na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego samochodu.


- Jak przeprowadzić oględziny przed zakupem.


- Na co zwrócić uwagę podczas jazdy testowej.


- Jak umiejętnie zbić cenę na Twoją korzyść.


- Jakie dokumenty sprawdzić przy zakupie samochodu.


- Wzór umowy, która zabezpieczy Ciebie jako kupującego.


- Lista kontrolna dzięki, której nie zapomnisz niczego sprawdzić przy zakupie.


- Jak wykryć usterki.


- Formalności przy zakupie.


- Formalności po zakupie.


- Prawa i obowiązki kupującego.


- Koszty około zakupowe czyli na co się musisz przygotować finansowo.


- Co warto zawsze zrobić po zakupie auta, żeby nie stracić.Poradnik wideo jest podzielony na siedem sekcji. Poniżej krótki opis sekcji, materiałów jest znacznie więcej w każdej sekcji:


1.Budżet – ile przeznaczyć na zakup auta i jak oszacować koszty.


2.Gdzie szukać ofert – sprawdzone miejsca.3.Oględziny auta, jazda testowa, na co zwrócić uwagę – otrzymasz gotową listę kontrolną. Dzięki, której o niczym nie zapomnisz podczas oględzin samochodu przed zakupem.4.Negocjacje cenowe – poznasz skuteczne triki czyli jak obniżysz cenę auta na Twoją korzyść.


5.Formalności przy zakupie – jakie sprawdzić dokumenty podczas zakupu. Otrzymasz wzór umowy, która w szczególności zabezpieczy Twoje interesy jako kupującego.6.Formalności po zakupie – gdzie, za ile i w jakim terminie trzeba zgłosić zakup samochodu.


7. Co warto zrobić w aucie po zakupie, żeby nie stracić – lista obowiązkowych wymian i sposoby na zabezpieczenie się przed pojawieniem potencjalnych usterek zaraz po zakupie auta.Otrzymasz 7 wykładów wideo o łącznej długości 1,5hGWARANCJA SATYSFAKCJI


Pamiętaj “Jesteś wolny/a od ryzyka - gwarancja zwrotu pieniędzy". Nic nie ryzykujesz. W przeciągu 14 dni od zakupu, jeśli uznasz, że z jakiegoś powodu otrzymana wiedza nie spełnia Twoich oczekiwań, masz prawo bez zbędnych formalności zażądać zwrotu wpłaty. I ją otrzymasz, ponieważ otrzymujesz 100% gwarancje zwrotu pieniędzy.