img

Aby zwiększyć swoje wynagrodzenie nawet o 23.500,00 zł netto rocznie, bez podwyższania kosztów spółki z o.o. musisz wiedzieć jak to zrobić.

Aby to zrobić w sposób bezpieczny otrzymasz:

Sprawdzone, gotowe do natychmiastowego wykorzystania wzory umów z członkami zarządu, dostosowane do sytuacji typowych i nietypowych, w dodatku opatrzone obszernym komentarzem.

W dodatku są to wzory stosowane w codziennej praktyce. Ich autorem jest radca prawny Michał Koralewski

Błąd w tej materii może w przyszłości Cię dużo kosztować.

Poradnik zawiera typowe oraz nietypowe wzory umów zawierane z członkami zarządu oraz szczegółowy do nich komentarz, czyli jaki rodzaj pracy może być wykonywany na podstawie danej umowy oraz jakiego rodzaju pracy nie można wykonywać przy określonej umowie.
Najczęściej kontrolowanymi, a przy okazji najczęściej podważanymi przez urząd skarbowy umowami są umowy z członkami zarządu. Czasami jeden zapis w umowie lub nawet jedno słowo lub jego brak może skutkować poważnymi problemami finansowymi.

Dzięki odpowiednio zawartym i optymalnie skonstruowanym umowom możesz nie płacić ZUS-u, możesz być na podatku progresywnym (18% i 32%), możesz być również na podatku liniowym – tylko 19%. Uważać musisz również na podatek VAT. Przy wysokich zarobkach są to bardzo znaczące kwoty, które mogą zostać w Twojej „kieszeni”.

Autor:

radca prawny Michał Koralewski - na co dzień współwłaściciel Kancelarii Radców Prawnych Legitus s.c. oraz radca prawny Urzędu Skarbowego - od wielu lat doradza i prowadzi sprawy z zakresu prawa gospodarczego przedsiębiorcom, pracownikom spółek oraz Urzędowi Skarbowemu.

Wydawca, autor ponad 100 publikacji z zakresu prawa cywilnego, handlowego, podatkowego i gospodarczego.

Ekspert prawny przy organach administracji publicznej i organizacjach pozarządowych. Specjalizuje się w obsłudze przedsiębiorców, spółek prawa handlowego, instytucji sektora publicznego oraz transakcji handlowych (umowy, kontrakty).

Odpowiednio podpisana umowa lub kilka różnego rodzaju umów, to z jednej strony:

 • dla spółki możliwość skutecznej optymalizacji kosztów
 • dla członka zarządu lub prezesa możliwość osiągnięcia dużo wyższego wynagrodzenia wypłacanego „na rękę” startując od tej samej kwoty brutto.

Dlatego oddajemy do Twojej dyspozycji opracowanie „Jak najkorzystniej zatrudniać członków zarządu – wzory umów z komentarzem”, którego celem jest pokazanie jak zawierać z osobami piastującymi kierownicze stanowiska kilka umów różnego rodzaju.

Podstawowe korzyści:

 • zmniejszenie kosztów dla spółek kapitałowych
 • zwiększenie wynagrodzenia wypłacanego „na rękę” dla członka zarządu
 • zastosowanie sprawdzonych i skutecznych konstrukcji prawnych w umowach.

Wzór każdej umowy zawiera obszerny komentarz z wyjaśnieniami i omówieniem konsekwencji na gruncie prawa cywilnego, podatkowego oraz pracowniczego.
Jedyną czynnością, którą będziesz musiał wykonać to wybór modelu, jaki zechcesz zastosować i jakie korzyści osiągnąć. Po podjęciu takiej decyzji wypełniasz już wcześniej sprawdzone i gotowe do natychmiastowego wykorzystania wzory umów.
A najlepsze jest to, że nie potrzebujesz do tego żadnej wiedzy z zakresu prawa – dajemy Ci gotowe szablony, które wystarczy wypełnić. Szablony wzorów umów zostały opracowane przez znanego i renomowanego radcę prawnego Pana Michała Koralewskiego, który od wielu lat stosuje je w swojej praktyce radcowskiej.

Spis treści:

WSTĘP

1. JAKIE UMOWY I KIEDY ZAWIERAĆ Z CZŁONKAMI ZARZĄDU?

 • 1.1. DODATKOWA UMOWA O PRACĘ
 • 1.2. DODATKOWA UMOWA O ŚWIADCZENIE USŁUG
 • 1.3. DODATKOWA UMOWA O DZIEŁO
 • 1.4. OGRANICZENIA ZUS
 • 1.5. OGRANICZENIA PODATKOWE – PODATEK DOCHODOWY
 • 1.6. OGRANICZENIA PODATKOWE – VAT

2. SPOSÓB ZAWIERANIA UMÓW

 • WZÓR UCHWAŁY O POWOŁANIU PEŁNOMOCNIKA
 • WZÓR 1. UCHWAŁA O POWOŁANIU PREZESA
 • WZÓR 2. UMOWA O DZIEŁO Z CZŁONKIEM ZARZĄDU SPÓŁKI
 • WZÓR 3. UMOWA O ŚWIADCZENIE USŁUG W ZAKRESIE ZARZĄDZANIA
 • WZÓR 4. UMOWA O PRACĘ
 • WZÓR 5. KONTRAKT MENEDŻERSKI
 • WZÓR 6. DODATKOWA UMOWA O PRACĘ
 • WZÓR 7. DODATKOWA UMOWA O ŚWIADCZENIE USUG DORADCZYCH

O AUTORZE

Podsumowanie:

Poradnik ,,Jak najkorzystniej zatrudniać członków zarządu - wzory umów z komentarzem'' jest rozwiązaniem dla wygodnych i oszczędnych. Nie musisz płacić prawnikowi, aby przygotował dla Ciebie, jako członka zarządu, umowę, która z jednej strony ma dać Ci bezpieczeństwo podczas pełnienia swojej funkcji, z drugiej zaś strony maksymalne wynagrodzenie przy założonym pułapie kosztów spółki.

Otrzymuje ,,gotowca''. Jedyne co robisz to wybierasz model zatrudnienia najwłaściwszy dla Ciebie i wypełniasz gotowe do natychmiastowego użycia umowy.

Wszystko odbywa się szybko i łatwo.

Zamów poradnik już dziś.

Cena modułu: 69,00 zł

BANNER_KUP2

UWAGA!

Poradnik ,,Jak najkorzystniej zatrudniać członków zarządu - wzory umów z komentarzem'' jest integralną częścią kursu ,,Jak zabezpieczyć prawa, zrealizować wszystkie obowiązki i zminimalizować odpowiedzialność członków zarządu w spółkach kapitałowych?''.

Wszystkie moduły kursu wzajemnie się uzupełniają stanowiąc logiczną całość

Łączna wartość modułów to 369,00 zł

Łączna cena kursu to 197,00 zł

Kupując cały kurs oszczędzasz 172,00 zł

Cena pełnej wersji kursu: 197,00 zł

banner_kup_610px

Zapisy wstrzymane

© 2007-2018 Ekademia.pl | Polityka Prywatności | Regulamin


Produkty i Szkolenia Online

Nie jesteś zalogowany(a) Zaloguj się Utwórz konto


forked from Moodle