Jak znajdować w Internecie grafikę potrzebną do zajęć? Jak ją adaptować - ciąć, zmieniać i poprawiać?

Poznaj bezpłatne i skuteczne techniki i narzędzia!

Skrót oferty...

To nie jest szkolenie dla internetowych i komputerowych speców.

Myślę, że odnajdą sie w nim raczej spece od edukacji, dla których Internet i komputer nie jest domeną.

Mówię konkretnie o co mi chodzi - chcę cię nauczyć bezpłatnych i skutecznych technik poszukiwania w Internecie grafik, które wykorzystasz w swojej pracy - nauczycielskiej czy innej. Nauczę cię też (dostęp do 13 filmów flash - instrukcji) jak tę grafikę przerabiać i dostosowywać (jedno i drugie bezpłatnie) do swoich potrzeb. Nie będziesz musiał instalować żadnych programów. Wystarczy Internet i internetowa przeglądarka.

Nie są to sposoby sprawdzające się przy obróbce dziesiątek i setek zdjęć czy grafik, ale wystarczające, gdy szybko chcemy coś znaleźć, przystosować do swoich potrzeb - umieścić w prezentacji czy dokumencie tekstowym.

Ile dla ciebie warte jest to szkolenie? Tyle ile warty jest twój czas.

Chcesz szybko i skutecznie działać angażując swój intelekt nie w komputerowe zawilości lecz w zaułki edukacyjnych poszukiwań? Nie zamierzasz chodzić na kursy obsługi programów graficznych albo kupować książek, które tego uczą, i poświęcać na swój czas? To znalazłeś się we właściwym miejscu.

Zapraszam do szkolenia

Stowarzyszenie Pedagogów NATAN

...i jej pełne rozwinięcie.

Decyzję o stworzeniu tego szkolenia podjąłem 13 lutego 2009. Skype zanotował dokładny czas: Była 11.58 rano'.

Obejrzyj film (tylko 1'57''), który opowie tę historię. Film pokaże Ci, jak szybko i skutecznie znajdować w Internecie grafikę potrzebną do lekcji. Jak szybko (i bezpłatnie) posłużyć się internetowymi narzędziami, by przystosować znalezioną grafikę do swoich potrzeb.

Internet to ogromne zasoby leżące o wyciągnięcie ręki (kliknięcie myszką) od nas. Znajdziesz tam wiele rzeczy, które ci pomogą w pracy... jeśli umiesz szukać!

Czy umiesz szukać grafiki w Internecie?

Sprawdź czy umiesz szukać. Na filmie poproszono mnie o znalezienie grafik - "buziek"wyrażających różne uczucia. Po 5 minutach i 36 sekundach (robiąc jednoczesnie inne rzeczy) znalazłem i miałem na twardym dysku to co widzisz niżej:


To oczywiście miniatury.

Spróbuj - może będziesz lepszy (wtedy na pewno nie jest to szkolenie dla ciebie).

Nie zawsze znaleziona grafika dokładnie odpowiada naszym potrzebom. Wtedy trzeba umieć ją przystosować - edytować, wprowadzić zmiany i zapisać!

Czy potrafisz z grafiki usunąć niepotrzebne elementy a sam obiekt przyciąć (wykadrować)?

Jeśli wiesz, to na pewno się śmiejesz - jest to banalnie proste. Wtedy oczywiście nie jest to szkolenie dla ciebie. Co jednak z tymi, którzy tego nie wiedzą?

Czy potrafisz z grafiki usunąć kolorowe tło? Czasami jest nam ono niepotrzebne!

Jeśli wiesz co to jest "różdżka" i umiesz się tym posługiwać to oczywiście nie jest to szkolenie dla ciebie. Czy jednak wiesz co to jest ta "różdżka"?

Czy potrafisz rozjaśnić fotografię i poprawić jej kontrast?

To kolejna rzecz banalnie prosta. To szkolenie jest jednak nie dla wszystkich, ale dla tych, którzy tego nie potrafią.

Lubisz czerwone oczy na fotografii?

Ja nie lubię. Umiem usuwać ten efekt a ty?

Umiesz zamienić kolor na czarno-białą grafikę?

Wiem, że to proste. Podkreślam jednak, że to szkolenie jest dla wszystkich, ale dla tych, którzy tego nie potrafią.

Wiesz co zrobić, gdy znajdziesz buźki "hurtowo" - wszystkie na jednym obrazku? A chciałbyś mieć każdą "buźkę w osobnym pliku?"

To też proste, ale wielu staje przed takim problemem jak przed ścianą.

Skorzystaj ze szkolenia:

Jak znajdować w Internecie grafikę potrzebną do zajęć? Jak ją adaptować - ciąć, zmieniać i poprawiać?

Poznaj bezpłatne i skuteczne techniki i narzędzia!

Nauczysz się bezpłatnych i skutecznych technik poszukiwania w Internecie grafik, które wykorzystasz w swojej pracy. Nauczysz się też jak tę grafikę przerabiać i dostosowywać (jedno i drugie bezpłatnie) do swoich potrzeb. Nie będziesz musiał instalować żadnych programów. Wystarczy Internet i internetowa przeglądarka.

Otrzymasz dostęp do 13 filmów flash - instrukcji

Oto wykaz niektórych z nich:

Nie wiesz na czym polegają te filmy? Wypróbuj jeden z nich. Poniżej masz wstawiony jeden z filmów - obejrzyj go. Przy okazji wypróbujesz swój komputer - czy ma odpowiednią konfigurację i wystarczającą szybkość Internetu.

{XFLASH:http://gorliwiec.pl/kursy/pixlr/rozdzka.swf}

Bonus

Nawet jeśli nie masz internetowej bankowości - możesz OD RAZU zamawiając kurs otrzymać do niego dostęp.

Każdy, któ zamówi szkolenie (jeszcze przed opłaceniem) otrzyma jednodniowy dostęp demo - daje ci tym samym gwarancję, że nie będziesz kupował kota w worku!

Zapisy wstrzymane