NIEZBĘDNIK INWESTORA DYWIDENDOWEGO

Dywidendy lepsze niż spekulacja

    Uważam, że w początkach nauki inwestowania miałem bardzo dużo szczęścia. Dlaczego? Intensywną naukę inwestowania zacząłem pod koniec 2007 roku, kiedy to na dobre rozkręcał się największy kryzys finansowy ostatnich co najmniej kilkudziesięciu lat. Dzięki temu miałem szansę przetestować strategie, które działają nie tylko, gdy wszystko rośnie, ale w warunkach mocnych turbulencji finansowych.

     Po setkach godzin spędzonych na analizach spółek giełdowych i całkowitym odcięciu się od medialnego szumu, stwierdziłem, że zarabianie na giełdzie jest o wiele prostsze, jeśli ufa się swoim analizom bardziej niż rekomendacjom biur maklerskich. Lata praktyki uświadomiły mi też, które wskaźniki fundamentalne są naprawdę ważne.

     Na początku inwestowania zaczynałem od spekulacji opartej na analizie technicznej. Ponieważ jestem ścisłowcem, to dzięki dyscyplinie znalazłem się w niewielkim procencie osób, które potrafią w ten sposób zarabiać także na rynkach zagranicznych. Musiałem na to poświęcać tyle czasu, że nie można było tego nazywać inwestowaniem, tylko zarabianiem pieniędzy.

     Równolegle stopniowo budowałem portfel akcji dywidendowych. Gdy zobaczyłem, że na portfelu dywidendowym zarabiam znacznie więcej przy mniejszym wysiłku (raz w roku dogłębna analiza finansowa każdej spółki, ignorowanie notowań giełdowych), postanowiłem, że skupię się na inwestowaniu dywidendowym. Mam teraz znacznie więcej czasu, a inwestycje rzeczywiście pracują ciężko same. Odkryłem też sekret tego, dlaczego akcje dywidendowe zwyciężają na giełdzie.

     Owocem mojego wieloletniego doświadczenia na rynkach finansowych jest kurs inwestowania dywidendowego (kilka godzin praktycznej wiedzy dla początkujących i zaawansowanych), który można za darmo obejrzeć na Youtube na tej playliście:     Jeżeli zainteresowała Cię tematyka kursu, to z pewnością będziesz chciał zastosować tę wiedzę w praktyce i zwiększyć zyski ze swoich inwestycji. Przygotowując kurs, opracowałem pliki w formacie Excela, dzięki którym duża część obliczeń jest robiona automatycznie. W nagraniach darmowego kursu możesz dokładnie zobaczyć, jakie obliczenia robi za nas arkusz kalkulacyjny.

     Zanim kupisz akcje, warto poświęcić trochę czasu na zorientowanie się, czy przy obecnych parametrach inwestycja ma sens. Kurs jest na tyle kompletny, że jeżeli masz sporo czasu, to możesz mozolnie odtworzyć arkusze kalkulacyjne podobne do moich. Pomyśl jednak, czy warto wykonywać jeszcze raz żmudną pracę, którą ktoś i tak już zrobił i jest łatwo dla Ciebie dostępna?

     Oferuję Ci pakiet gotowych szablonów - rozbudowanych arkuszy kalkulacyjnych użytych w kursie - w promocyjnej cenie 47 zł tylko 27 zł. Nie ukrywam, że ilość pracy włożonej w przygotowanie kursu, który możesz obejrzeć całkowicie za darmo, była spora. Także wydatek 27 zł na arkusze kalkulacyjne jest śmiesznie niski, w porównaniu z wartością, którą otrzymujesz. Jako (przyszły) Inwestor z pewnością to rozumiesz.

     Co najważniejsze, do korzystania z arkuszy nie potrzebujesz zaawansowanej wiedzy matematycznej - wystarczy ta ze szkoły podstawowej. Skomplikowane obliczenia arkusze kalkulacyjne wykonują za Ciebie. Zyskujesz przewagę, która poprawi wyniki Twoich inwestycji giełdowych.

Dzisiaj tylko 27.00 PLN

Składam zamówienie

NIEZBĘDNIK INWESTORA DYWIDENDOWEGO

    Tylko sobie wyobraź... Już nie musisz kupować akcji po omacku. W kursie inwestowania porównuję inwestycje dywidendowe do jazdy samochodem. Dzięki arkuszom kalkulacyjnym z kursu, możesz sobie bezpiecznie wsiąść do samochodu inwestycji i ,,na sucho'' manipulować parametrami inwestycji, obserwując wyniki swoich działań.

     Czy wiesz, że większość ludzi najskuteczniej uczy się w działaniu? Dlatego samodzielnie manipulując parametrami np. Cena/Wartość księgowa, ROE, Payout Ratio, na wykresach zobaczysz, jak w kolejnych latach rosną dywidendy czy wartość księgowa w różnych scenariuszach.

     Mimo że na giełdzie zwykle parametry takie, jak ROE nie są utrzymywane idealnie stałe, to dzięki treningowi z arkuszem kalkulacyjnym będziesz znacznie skuteczniejszy w realnych inwestycjach od kogoś kto naiwnie poluje na dywidendę w jednym roku i zaraz sprzedaje akcje.

Co dokładnie otrzymujesz w ramach Niezbędnika?

     Niezbędnik składa się z czterech arkuszy kalkulacyjnych w formacie *.xls, który bez trudu możesz otworzyć i edytować, używając darmowego programu Open Office bądź komercyjnego Excela. Do każdego z arkuszy dołączony jest plik video z instrukcją w formacie *.mp4, łączny czas trwania instrukcji z dodatkowymi wskazówkami to ok. 40 min. Po zakupie kursu masz 150 dni na jego ściągnięcie na swój komputer. Po ściągnięciu możesz korzystać bezterminowo z tych plików na własny użytek.

Oto, co znajdziesz w niezbędniku:

1. Cena kupna a ROE

     W tej części nabierzesz intuicji, jaką cenę warto płacić za akcje o określonym ROE (zwrocie z kapitału własnego). Wskaźnik ROE jest jednym z najważniejszych, bo decyduje o tempie wzrostu fundamentalnego Twoich inwestycji.

2. ROE a Payout Ratio

     Większość inwestorów skupia się na stopie dywidendy, tymczasem bezcenne jest zrozumienie wpływu wskaźnika wypłaty dywidendy (payout ratio) na wzrost dywidend. W tej części oprócz ceny kupna manipulujesz sobie poziomem ROE i wskaźnikiem wypłaty, dzięki czemu łatwiej wybierzesz te akcje, które zrealizują Twoje potrzeby. Nauczysz się też oceniać decyzje zarządu o poziomie reinwestowaniu kapitału, a możliwość oceny historycznych działań zarządu spółki to wielka przewaga dla Ciebie - Inwestora indywidualnego.

3. Reinwestowanie

     Często słyszy się, jak reinwestowanie dywidend pomaga Twojej inwestycji, ale mało kto potrafi ocenić jego rzeczywisty wpływ na rentowność inwestycji. W tym arkuszu kalkulacyjnym dokładnie sobie zasymulujesz, ile akcji możesz dostać za darmo dzięki reinwestowaniu dywidend.

4. Szablon do analizy spółek

     Żeby móc zastosować strategie dywidendowe omówione w kursie, potrzebujesz wybrać akcje spółek, które będą wyjątkowo zdrowe finansowo pod każdym względem. W tym celu dostajesz szablon z parametrami finansowymi, które wypełniasz, korzystając z raportów rocznych spółek. Szablon wylicza na tej podstawie podstawowe kluczowe wskaźniki finansowe, dzięki którym ocena dokonań spółki na przestrzeni lat staje się prostsza.

     Co więcej dostajesz też (w ramach tego samego pliku) szablon do szacowania wartości fundamentalnej metodą zdyskontowanych zysków właścicielskich. Dzięki temu, aby wycenić akcje, nie będziesz potrzebował żadnej wiedzy matematycznej poza tą ze szkoły podstawowej. Będziesz mógł łatwo zastosować metodę wyceny, której używa sam Warren Buffett.

Dzisiaj tylko 27.00 PLN

Składam zamówienie

Kupując Niezbędnik, nic nie ryzykujesz

     Zanim kupisz ,,Niezbędnik inwestora dywidendowego'', koniecznie obejrzyj darmowy kurs inwestowania dywidendowego. Wtedy dokładnie zobaczysz, jak wyglądają arkusze kalkulacyjne i jak się nimi posługiwać. Będziesz dokładnie wiedział, co otrzymujesz. Zależy mi na Twoim zadowoleniu, inaczej nie tworzyłbym tak obszernego darmowego kursu. Bardzo cieszą mnie opinie o kursie, które znajduję na forach inwestycyjnych - takie jak ta:

Obejrzałem jak dotąd wszystkie odcinki i muszę przyznać że jestem pod wrażeniem. Mimo irytującej muzyki na początku rodem z programu "Sonda" (w sumie ta w Sondzie była nawet lepsza) w kursie dobrze wytłumaczone jest znaczenie payout ratio, wielkości dywidendy jak i sama koncepcja strategii dywidendowej. Mam nadzieję że następne odcinki o wartości wewnętrznej i samej selekcji fundamentalnej spółek będą również na wysokim poziomie. W polskim internecie ciągle brakuje treści z zakresu AF, zwłaszcza tych o wysokiej jakości. Z pewnością ciekawe przykłady z rzeczywistości powinny wzbogacić kurs. - użytkownik forum Stockwatch.pl

    Dołożyłem już odcinki z selekcją fundamentalną, a nad muzyką jeszcze popracuję Uśmiech Mam nadzieję, że i Ty będziesz zadowolony zarówno z kursu jak i z Niezbędnika.

Gwarancja satysfakcji

Gwarancja satysfakcji albo zwrot pieniędzy     Kupując Niezbędnik nic nie ryzykujesz. Udzielam Ci 30-dniowej gwarancji satysfakcji! Jeżeli przez 30 dni od zakupu uznasz, że Niezbędnik nie jest dla Ciebie, możesz zwrócić kurs, otrzymasz całą kwotę z powrotem. Bardzo zależy mi na Twoim zadowoleniu. Z plików Niezbędnika korzysta już wielu inwestorów, dlatego daję Ci gwarancję satysfakcji.
Zasady zakupu

  1. Wpłacasz pieniądze.
  2. Natychmiast po zaksięgowaniu płatności otrzymujesz dostęp do Niezbędnika na 150 dni.
  3. Jeśli chcesz ściągnąć kurs na swój komputer, będziesz potrzebował ok. 250 MB dodatkowego wolnego miejsca na dysku i dowolny odtwarzacz plików mp4 (większość darmowych odtwarzaczy nie będzie miała problemu z odtwarzaniem tych nagrań). Do otwarcia i edycji plików *.xls konieczny będzie darmowy Open Office lub komercyjny Excel
  4. Po ściągnięciu plików na dysk dostęp do Internetu nie jest konieczny do korzystania z kursu. Licencja obejmuje korzystanie z niezbędnika wyłącznie przez jednego użytkownika.

Kim jestem?


Wiesław Zajiczek    Nazywam się Wiesław Zajiczek, jestem doktorem fizyki, absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pasjonuję się m.in. astrofizyką, rynkami finansowymi, inwestowaniem oraz metodami szybkiej nauki.

    Od kilku lat prowadzę bloga przeplywypieniezne.pl, na którym udostępniam mnóstwo darmowych artykułów i materiałów dotyczących edukacji finansowej.

Zapisy wstrzymane