UWAGA!!! materiały nabędziesz tutaj

Szkoła życia z Bogiem

Przygotowanie do bierzmowania

Program

ptaszek ewangelizacyjno - katechumenalny (tego naprawdę potrzebują młodzi)

ptaszek elastyczny (do stosowania w różnej formie)

ptaszek realny (wykonalny)

ptaszek sprawdzony (osobiście przez autora i przez setki duszpasterzy)


ks. Zbigniew Paweł MaciejewskiSzkoła życia z Bogiem całkowicie zmieni twoje myślenie na temat przygotowania młodzieży do bierzmowania. Zamiast tresury - formacja, zamiast drogi przez mękę - satysfakcja. Przygotowanie do bierzmowania (w takiej formie) może mieć sens a sam dzień udzielania sakramentu nie będzie uroczystym pożegnaniem z Kościołem.

Skorzystaj z tych praktycznych materiałów i poznaj sposób przygotowania którego celem jest budowanie prawdziwych więzi człowieka z Bogiem.

Oddaję ci program, który pisałem ponad sześć lat. Nie twierdzę, że jest doskonały. Gwarantuję za to, że będziesz miał większe poczucie sensu tego co robisz. Jeśli tylko będziesz umiał właściwie ustawić swoje myślenie o pracy z młodzieżą.

Pozdrawiam serdecznie

ks. Zbigniew Paweł Maciejewski


Ten program przygotowania młodzieży do bierzmowania pisałem sześć lat przygotowując w tym czasie siedem grup. Każdego roku zmieniałem, poprawiałem, bywało, że wywracałem wszystko do góry nogami.

Program opisuje dokładnie ogólne spotkania jakie ksiądz lub katecheta prowadzi w kościele z dużą grupą młodzieży. Oprócz tego przygotowałem konspekty do pracy w grupach dla animatorów.

To jest dobry program i ciekawa propozycja. Ja osobiście jestem dość krytyczny wobec wszystkiego, także tego co robię sam, ale przekonują mnie do mojej opinii anonimowe ankiety moich kandydatów do bierzmowania. To najbardziej istotny głos.

zezwól, by twój program pocztowy wyświetlił grafikę - zobaczysz więcej

W tym kursie otrzymujesz kompletny pakiet materiałów (w formie plików do samodzielnego wydruku - otrzymasz dostęp do strony internetowej, ściągniesz pliki na swój twardy dysk, wydrukujesz co trzeba na swojej drukarce) do przeprowadzenia takiego przygotowania u siebie:

TEORIA - dwa artykuły opublikowane wcześniej w Katechecie, w których krytykuję przygotowanie do bierzmowania w wielu postaciach (Czipowanie wiernych) oraz daję pozytywny wykład jak to powinno być robione (W stronę dojrzałości - próby wychodzenia z impasu)

ZAPISY - pokazuję jak to robić mądrze i sprawnie, daję gotową deklarację, którą możesz się posłużyć

SCENARIUSZE 8 spotkań prowadzonych przez księdza (70 stron skryptu prowadzącego krok po kroku przez każde spotkanie ogólne)

SCENARIUSZE 8 spotkań prowadzonych przez animatora (32 strony skryptu prowadzącego krok po kroku przez każde spotkanie w małej grupie)

MATERIAŁY do 8 spotkań dla kandydatów, które otrzymują po każdym spotkaniu, zawierające streszczenie katechezy i biblijne zadania do wykonania w domu, 4 strony A5, w podwójnym formacie (RTF - do edycji i PDF - wprost do wydruku)

POMOCE do przeprowadzenia spotkań - grafiki i plansze, które ubarwiają przekaz i dają podparcie dla pamięci kandydatów, w podwójnym formacie (JPG/RTF i PDF - na wypadek, gdyby ktoś miał problemy z wydrukiem)

• i parę innych plików

Ideą programu jest nastawienie na budowanie osobistej więzi z Jezusem. W czasie spotkań kandydaci uczą się praktycznie czytać Biblię, poznają sposób modlitwy Bożym Słowem i dostają nowe spojrzenie na sakramenty. Spotykają się także z podstawowym kerygmatem Ewangelii - nauczaniem o Bożej miłości, grzechu, zbawieniu w Jezusie i przyjęciu tego zbawienia.

zezwól, by twój program pocztowy wyświetlił grafikę - zobaczysz więcej

WAŻNE!!! Oprócz konferencji w każdej katechezie jest element działania kandydata - ćwiczenia, decyzje, ankiety.

Nie kupuj kota w worku!!!

Przykładowe scenariusze, materiały dla uczestnika i wszystkie pomoce wyglądają tak: [kliknij]

A zapis wideo pierwszego spotkania wygląda tak: [ http://www.youtube.com/watch?v=f7xHWlyulsk ]

zezwól, by twój program pocztowy wyświetlił grafikę - zobaczysz więcej

Obejrzyj prezentację (8 minut filmu) pokazującą unikalne cechy tego programu:

I jeszcze coś!!!

BONUSY!

Raport na temat przygotowania do Bierzmowania

Wyniki ankiety (przebadanych 450 osób) dotyczącej przygotowania do bierzmowania.
Dostaniesz:
  • wyniki ankiety
  • raport PDF
  • wykład audio z prezentacją slajdów podsumowujący wyniki

Zapisywanie na katechezę parafialną

Najważniejsze to dobrze zacząć. Uniknij podstawowych błędów.
Dostaniesz:
  • wykład audio z prezentacją slajdów dotycząca zasad zapisywania
  • wykład audio z prezentacją slajdów dotyczącą deklaracji
  • deklarację z możliwością edycji pliku
  • filmik prezentujący materiały uczestnika

Przydzielanie miejsc na próbach
i uroczystości

Najczęściej pierwsza próba przed uroczystością poświęcona jest (czytaj: zmarnowana) na przydzieleniu każdemu miejsca.
Nauczysz się co trzeba zrobić, by w pierwszej sekundzie pierwszej próby prawie wszyscy (z wyjątkiem spóźnionych) siedzieli na swoich miejscach a spóźnieni swoje miejsca odnaleźli. Ty w tym czasie nie powiesz ani słowa.
Dostaniesz:
  • Film pokazujący przygotowania
  • Film pokazujący rezultat

Specjalny (jednorazowy) rabat na zakup filmów z wszystkich katechez

Dokonując zakupu otrzymasz specjalny kupon promocyjny (rabat 50%) dzięki któremu będziesz mógł zakupić komplet filmów prezentujących wszystkie katechezy.
Filmy będą w dwóch wersjach - dłuższej dla prowadzącego (nauczanie i sposób prowadzenia spotkań) i krótszej dla uczestnika (tylko nauczanie).
Filmy będziesz mógł ściągnąć na twardy dysk lub oglądać on-line.

UWAGA! Kupon rabotowy zobaczysz tylko raz w chwili wejścia do tego kursu. Można go wykorzystać od razu albo wcale.


Skorzystaj z formularza obok

W momencie zaksięgowania przelewu automatycznie otrzymasz dostęp do materiałów. Jeśli masz bankowość internetową i korzystasz z systemu płatności to za trzy minuty możesz już korzystać ze szkolenia.


Jeszcze jedno

Gwarancja

100% satysfakcji

gwarancja satysfakcjiDo tego stopnia przekonany jestem o jakości tych materiałów, że w sposób bezwarunkowy udzielam ci 100% gwarancji satysfakcji. Jeśli w ciągu 30 dni od dnia opłacenia kursu, z jakiegokolwiek powodu uznasz, że nie jest on warty Twoich pieniędzy - powiadom mnie - zwrócę Ci wszystkie pieniądze. Nie ponosisz zatem żadnego ryzyka.

Kurs "Szkoła życia z Bogiem - przygotowanie do bierzmowania" jest prowadzony w ramach działalności Centrum Szkoleniowego NATAN (wpisane do rejestru Lubelskiego Kuratora Oświaty pod numerem 26).
Jeśli jesteś zainteresowany formalnym zaliczeniem kursu i otrzymaniem zaświadczenia to jego podstawą jest pisemne sprawozdanie (jeśli możliwe udokumentowanego zdjęciami) z wdrożenia części lub całości programu.


Zapraszamy też do serwisu poświęconego przygotowaniu do bierzmowania: http://bierzmowanie.natan.pl  


Wystąpił błąd
["SELECT order_id FROM history WHERE product_id = '1716' AND amount != '0.00' AND paid = '1' "]
[Table 'imple_moodle.history' doesn't exist]

To nie jest kolejna propozycja parafialnej katechezy przygotowanej przy uczonym biurku.

zezwól, by twój program pocztowy wyświetlił grafikę - zobaczysz więcej

Ten program pisało życie!

Już sprzedanych kursów!

Zapisy wstrzymane

Nawet chłopakom z płockiej starówki to odpowiadało...

bierzmowanie

Oczywiście tym, którzy dotrwali do końca!

Ci na zdjęciu sa akurat z Mławy...

Opinie księży i osób korzystajacych z programu

Realiuję ten program w parafii Św. Leonarda w Tyszowcach. Parafia liczy 3800 parafian. Do bierzmowania przygotowuje się 70 osób. Program jest bardzo logiczny, czytelny, konkretny, przejrzysty młodzież jest nim zainteresowana, chętnie wykonuje proponowane zadania, zawsze czeka co bedzie na następnym spotkaniu. Widzę, że chętnie uczestniczy w spotkaniach. Słyszę też bardzo pozytywne komentarze rodizców. Pozdrawiam serdecznie

Ks. proboszcz Grzegorz Chabros

Pragnę Księdzu bardzo serdecznie podziekować, za tak głęboko opracowany scenariusz dla kandydatów do bierzmowania. Korzystam z niego i uważam, że jest on inny od tych, które posiadałem wcześniej i bardzo przemawia do młodziezy. Przypadło mi w udziale po 6 latach doprowadzić młodzież do dojrzałosci chrześcijańskiej, poprzez przyjęcie sakramentu bierzmowania i jak się mogłem zorientować,to z uwagą i wielką chęcią młodzi słuchają tych konferencji, które czerpię z Księdza źródeł. Dlatego tez bardzo serdecznie dziekuję za te scenariusze i oceniam Księdza pracę bardzo obiektywnie na ocenę celujacą. Z poważaniem

Ks. Daniel Rylski - wikariusz par. św. Jadwigi w Tomaszowie Mazowieckim

Obejrzałam nagrania katechez do bierzmowania . Radochę miałam przeogromną ( śliczna Ania i in Uśmiech) ). W tej całej radości żałowałam, że moje dzieci ominęło tak rewelacyjne przygotowanie, ale nic straconego Uśmiech) ... Posadziłam je przed komputerem i sobie posłuchały i naśmiały się i ... Powiedziały , że teraz dopiero mogą przystąpic do bierzmowania ! Uśmiech ... Świetnie Uśmiech Serdeczności ... Uśmiech

Lucyna