SZTUKA ARCHIWIZACJI, czyli jak zapanować nad swoim fotograficznym archiwum

archiwizacja
SZTUKA ARCHIWIZACJI
czyli
J
ak zapanować nad swoim fotograficznym archiwum?


Wiadomość od: Paweł Syrjus

Jeśli fotografujesz aparatem cyfrowym, to z całą pewnością wiesz, jak szybko przybywa zdjęć w Twoim archiwum. Po przeczytaniu tego tekstu nie będziesz mieć żadnych wątpliwości, że tylko odpowiednia praca z plikami pozwoli Ci bez problemu odszukiwać zdjęcia nawet kilka lat po ich zrobieniu i być spokojnym o oryginały tych fotografii.

Wyobraź sobie, że...

...odwiedzają Cię przyjaciele i zaczynacie wspominać wspólne wakacje z przed kilku lat. Miło przy takiej okazji jest pooglądać wspólnie pamiątkowe zdjęcia.

Co wtedy robisz? 

Bierzesz laptopa, uruchamiasz odpowiedni program, wpisujesz dwa słowa i zdjęcia pojawiają się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

 Czy to możliwe?  TAK!

Albo druga sytuacja. Fotografujesz bardzo dużo i coraz lepiej Ci to wychodzi i pojawiają się firmy czy wydawnictwa, które chcą od Ciebie kupić kilka zdjęć do reklamy. Zależy im na czasie i proszą Cię o szybkie przesłanie miniatur zdjęć o konkretnej tematyce. A Ty nie wpadając w panikę odpowiadasz spokojnie: "Dobrze, za 10 minut prześlę propozycje". Pełny profesjonalizm, szybka reakcja i sukces gotowy

 Czy to możliwe?  TAK!

A co jeśli zdjęcia będziesz po prostu zgrywać na płyty i trzymać na półce czy w szufladzie? Nawet jeśli wrzucisz w międzyczasie jakieś fotografie do internetu i ktoś je znajdzie i poprosi Cię o oryginały, nie będziesz w stanie znaleźć ich szybko, a może nawet nie znajdziesz ich wcale. Może się też zdarzyć, że nawet jeśli wiesz gdzie są, to po dłuższym czasie odczyt plików może być już niemożliwy!


Jak temu zapobiec? Z jakiego systemu skorzystać by mieć błyskawiczny dostęp do zdjęć których szukam i aby były one bezpieczne.
 Część mojej pracy zaginęła już praktycznie bezpowrotnie, ponieważ zanim opracowałem skuteczną i praktyczną metodę budowania archiwum, minęło dużo czasu. Jeszcze zanim pojawiły się aparaty cyfrowe dbanie o negatywy było bardzo ważne. Teraz z jednej strony sprawa jest o wiele łatwiejsza przez nowe technologie, a z drugiej tworzymy nieporównywalnie więcej fotografii i o wiele łatwiej jest utonąć w ich zalewie.

Dlatego właśnie niezbędna jest odpowiednia i uporządkowana praca ze zdjęciami już od samego początku Twojej fotograficznej drogi. Im szybciej zaczniesz dbać o fotograficzne archiwum, tym lepiej.

Tu pojawia się moja pomoc
Wykorzystując swoje własne doświadczenie i przetestowanie wielu różnych wariantów magazynowania zdjęć, doszedłem do rozwiązania, którego trzymam się z dużym powodzeniem od kilku lat. I tym systemem postanowiłem się podzielić z Tobą

Przedstawiam Tobie VIDEO KURS:

Sztuka archiwizacji - czyli jak zapanować nad swoim fotograficznym archiwum?
Stworzyłem ten internetowy KURS VIDEO, aby pomóc początkującym fotografom, którzy po prostu kochają to co robią i chcą mieć łatwy i szybki dostęp do wszystkich swoich zdjęć oraz chcą mieć pewność, że wszystkie zasoby są bezpieczne przez wiele lat.

Cały kurs trwa 26 minut i omawiam w nim krok po kroku sześcioetapowy proces, który wypracowałem przez wiele lat i który pozwala mi w łatwy sposób archiwizować i szybko odszukiwać zdjęcia spośród setek tysięcy, które posiadam.

Sześcioetapowy proces archiwizacji:
Etap I - jak błyskawicznie zgrać zdjęcia na komputer
Etap II - zabezpieczenie oryginałów, kopia zapasowa
Etap III - wybierz zdjęcia do obróbki wyrzuć tzw. "buble"
Etap IV - opis zdjęcia (klucz do szybkiego przeszukiwania archiwum)
Etap V - eksport zdjęć do odpowiednich wielkości aby przygotować je do archiwizacji
Etap VI - transfer zdjęć do archiwum (nie na płyty CD)

Jak pewno się domyślasz diabeł tkwi w szczegółachUśmiech W lekcjach video dokładnie wszystko omawiam.

DODATKI
Do kursu dorzucę parę dodatków, tak bez powodu co by być w porządkuUśmiech

1. Przydatne darmowe programy - zbiór bezpłatnych programów, z których korzystam przy archiwizacji i obróbce zdjęć.

Dzięki tym informacjom zaoszczędzisz godziny spędzone na  przeszukiwania internetu za odpowiednimi programami.

Plik PDF

2. Cyfrowa obróbka zdjęć – oszustwo czy nie? Jedna z lekcji mojego bezpłatnego kursu.

Plik PDF

3. Archiwizacja - czyli jak się połapać w niezmierzonych zbiorach zdjęć?
Jedna z lekcji mojego bezpłatnego kursu.

Plik PDF

A oto, ile kosztuje pełny dostęp do tego kursu video?
…dostęp do pełnej wersji tego kursu wynosi:


W tej cenie dostaniesz pełny dostęp do wszystkich materiałów video. Od razu po złożeniu zamówienia oraz natychmiastowy dostęp do wszystkich bonusów.

      Pamiętaj, że jesteś chroniony 100% gwarancją satysfakcji. 

Możesz korzystać z tego kursu przez 30 dni i jeśli z jakiegokolwiek powodu, nie będziesz w pełni zadowolony możesz zażądać natychmiastowego zwrotu pieniędzy bez podania przyczyny. Wystarczy, że wyślesz do mnie email, a ja zwrócę Ci wszystkie pieniądze. 

Uczciwie!? 

Jeśli ta wiedza nie jest dla Ciebie, to ja nie chcę twoich pieniędzy. Zależy mi na tym aby moje kursy uczyły konkretnych umiejętności i pomagały rozwijać swoje pasje i zainteresowania fotografią.

Już teraz możesz się zapisać na ten kurs klikając w guzik:


Pozdrawiam, 
Paweł
Z miłości do fotografii...