Jak zabezpieczyć zdjęcia znakiem wodnym

Jak zabezpieczyć zdjęcia znakiem wodnym?

Znak wodny na zdjęciachJeżeli publikujesz zdjęcia w internecie, czy to na swojej stronie, blogu, aukcjach czy też w sklepie internetowym, czasami istnieje potrzeba zabezpieczenia Twoich fotografii przed wykorzystaniem ich ze strony innych internautów.

Sam przerabiałem to już kilka razy. Być może nawet nie byłoby aż takiego problemu, gdyby osoba wykorzystująca moje zdjęcie zamieściła link do mojej strony lub imię i nazwisko autora. Na to jednak zazwyczaj nie ma co liczyć.

Nawet znane firmy mogą wykorzystać Twoje zdjęcia

Wyobraź sobie, że na bezprawne użycie jednego moich zdjęć natknąłem się na stronie znanego polskiego portalu. Nie dość, że zostało wykorzystane bez mojej wiedzy, to jeszcze opatrzone było imieniem i nazwiskiem autora artykułu, w którym zostało użyte.

Innym razem jeden z pośredników nieruchomości wykorzystał moje zdjęcie na swojej stronie ofertowej. Niestety, w obu przypadkach nie zabezpieczyłem wcześniej swoich zdjęć znakiem wodnym. Co prawda obydwie sprawy udało się wyjaśnić, jednak zastanawiam się gdzie jeszcze mogę znaleźć moje zdjęcia, które opublikowałem bez znaku wodnego.

Postanowiłem więc zadbać o swoje zdjęcia i zamieścić na nich znak wodny. Być może nie zabezpieczy to fotografii w 100%, jednak znacząco zmniejszy prawdopodobieństwo ich bezprawnego wykorzystania.

Zdjęcie ze znakiem wodnym na środkuZdjęcie ze znakiem wodnym w rogu

Możesz zamieścić znak wodny w dowolnym miejscu na zdjęciu, bardziej lub mniej wyraźny. Najskuteczniejszy jest znak wodny na środku zdjęcia, chociaż czasami chcesz ukazać piękno fotografii i zamieścić dyskretny podpis w rogu. Zgodzisz się chyba ze mną, że nawet niewielki znak wodny jest lepszy niż jego brak i może zniechęcić osobę chcącą wykorzystać Twoje zdjęcie.

Zabezpiecz swoje zdjęcia

Jeśli Ty również chcesz zabezpieczyć swoje zdjęcia, na bazie swoich doświadczeń przygotowałem dla Ciebie kurs internetowy, z którego dowiesz się:
  • jak wykonać grafikę, którą wykorzystasz jako znak wodny
  • jak nałożyć znak wodny na wiele zdjęć jednocześnie
  • za pomocą jakich darmowych programów to zrobić
  • otrzymasz przykładowe pliki znaków wodnych, które możesz spersonalizować i nanieść na własne zdjęcia
Zawartość kursu:
  • plik PDF (21 stron) z instrukcją jak wykonać i nałożyć znak wodny na zdjęcie w postaci znaku © oraz Twojego imienia i nazwiska/nazwy firmy
  • screencast pokazujący jak zrobić ciekawszy graficzny znak wodny - symbol aparatu z napisami
  • pliki z przykładowymi znakami wodnymi z kursu, które możesz zmodyfikować i wykorzystać do zabezpieczenia własnych zdjęć
Po złożeniu zamówienia obok i dokonaniu zapłaty otrzymasz dostęp do kursu na 30 dni. Wszystkie materiały możesz skopiować na swój komputer i korzystać z nich przez dowolny czas.

Pozdrawiam
Konrad DudekZapisy wstrzymane

© 2007-2019 Ekademia.pl | Polityka Prywatności | Regulamin


Produkty i Szkolenia Online

Nie jesteś zalogowany(a) Zaloguj się Utwórz konto


forked from Moodle