Wysoka Alchemia - Lekcja 3: Zrozumienie i Wszechprzenikanie - Człowiek w Świecie, Świat w Człowieku

* Pamiętaj o tym, że Moc tego Rytuału nie traci nigdy na wartości. Możesz wziąć w nim udział za miesiąc, rok i za sto lat. Magia jest ponadczasowa i zawartego tu Rytuału możesz użyć zawsze! *Wedle niektórych doktryn wiary świat nie istnieje - jest jedynie hologramowym odbiciem naszego wnętrza, potrzebnym do tego by człowiek zobaczył i zrozumieć siebie od wewnątrz. Inne koncepcje głoszą, że nie istnieje z kolei człowiek - a to, co nazywamy życiem, jest jedynie przepływającą przez Czas i Przestrzeń chwilową obserwacją Boga. Zanim więc odnajdziesz, którędy do siebie i którędy do najgłębszej Prawdy w sobie, spotkać możesz tysiące idei, mniej lub bardziej logicznych, głębiej bądź bardziej powierzchownie traktujących Energię i Materię Rzeczywistości. Jak jest naprawdę? Sprawdźmy. 

Wszystko we Wszechświecie jest frekwencją. Złożoną z informacji, które mogą przejawiać się w sposób postrzegalny dla zmysłów fizycznych (smak, gęstość, zapach, kolor, dźwięk, ciężar, wielkość, struktura i faktura, ciepło etc) oraz niepostrzegalny przez nasze podstawowe anteny, służące do odbioru świata w jego bazowej (uznanej za standardową, jednolitą dla wszystkich, "normalną") formie. Mamy więc, między innymi, parametry takie jak aura, klimat/charakter (emocjonalny wskaźnik, niemożliwy do obiektywnego wystandaryzowania przez człowieka z powodu posiadania przez niego percepcji) oraz ewolucję w ruchu/rozpad w stagnacji danej rzeczy. By wyjaśnić rzecz najprościej i nie uciekać podstawową Prawdą w niepodstawowe słowa, otrzymacie zadanie domowe już teraz. Jego odrobienie przygotuje Was do wykładu i z całą pewnością ułatwi pojęcie Wiedzy, którą planuję przekazać.Im więcej takiej Wiedzy w sobie zbierasz, tym głębiej wchodzisz w relację z Rzeczywistością. Nie próbujesz już kontrolować informacji ani wkuwać na pamięć dogmatów. Doświadczasz, obserwujesz, zachwycasz się tańcem atomów, w którym chwilowo - w obrębie tej inkarnacji, będącej jedynie chwilką wobec wieczności procesu Kreacji, tańczysz również Ty i Twoje życie. Im częściej ucenniasz się w spojrzenia na takiej głębokości, tym łatwiej jest Ci objąć zrozumieniem wszystko wokół Ciebie i w Tobie. Pojmujesz, że wszystkie drzewa na świecie są ze sobą połączone i mogą rozmawiać, jest dla Ciebie jasne, że paprocie rosną w myśl wzoru Fibonacciego i że fraktalny Wszechświat, łączący w sobie oddech Ziemi i Kosmosu, jest udokumentowany każdą molekułą Materii i każdym lśnieniem Idei Cudem. Kto stworzył ten Cud? Po co? Czy tworzy go nadal?
Spotkajmy się i dojdźmy do tego RAZEM.

Zadanie domowe: 
* wynotuj na kartce 20 przedmiotów o intensywnych kolorach, które dostrzegasz w swoim najbliższym otoczeniu;
** przygotuj na lekcję miskę z wodą, drugą miskę z piaskiem i trzecią z dowolnie wybraną zawartością (ilość może być symboliczna);
*** przygotuj swoją ulubioną... POEZJĘ! (tak, może być Rap lub dowolny tekst piosenki - ważne, byś miał/miała to zanotowane na kartce lub na komputerze).

Oczywiście nie musicie odrabiać zadań domowych. Nikt tego nie sprawdzi i zdecydowanie nikt nie będzie tego oceniał. Ale jeśli chcecie pojąć temat zajęć na tyle, by móc przekazywać go dalej swoim uczniom bądź korzystać z jego wniosków w obrębie swojego życia, może być to spore ułatwienie. Wiedza, którą otrzymacie schodek po schodku, doprowadzi Was do Prawdy. 


***


INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

Cykl lekcji: Wysoka Alchemia

Prowadzenie: Wiedźma Anja Anna

Cena: 55 zł

***


W razie pytań lub problemów technicznych pisz na maila: webinar@akademiaducha.pl.

Uwaga! Warunkiem obejrzenia nagrania jest założenie darmowego konta na platformie Ekademii. Opcje płatności pojawią się po wypełnieniu formularza, który kryje się pod żółtym przyciskiem "Zamawiam".


Kurs zostanie aktywowany automatycznie po zaksięgowaniu Twojej opłaty. Dlatego sugerujemy dokonanie opłat za pomocą szybkich płatności PayU. Tradycyjny przelew może nie zostać zaksięgowany na czas.


Po zaksięgowaniu przelewu zajrzyj do folderu Moje Produkty na portalu Ekademia.pl Tam znajdziesz zakupiony przez siebie produkt. Uwaga — nie przesyłamy linków!