Wysoka Alchemia - Lekcja 2: Natura Człowieka

* Pamiętaj o tym, że Moc tego Rytuału nie traci nigdy na wartości. Możesz wziąć w nim udział za miesiąc, rok i za sto lat. Magia jest ponadczasowa i zawartego tu Rytuału możesz użyć zawsze! *“Zejdź w siebie na odległość pięciu "dlaczego?" a odpowiesz na większość pytań, które miałeś początkowo ochotę zadać na zewnątrz.”

Naukowcy, którzy próbują podejść do człowieka i wrócić z gotowymi podsumowaniami jego Natury, przepychają się od lat, nokautując się niemalże w progu jego życia. Piękne nauki, które reprezentują - od biologii, antropologii, socjologii aż po psychologię i psychiatrię włącznie, wstydzą się nieco takiego podejścia, bo człowiek spoglądający w swoją konstrukcję narzędziami umysłu jest jak mikroskop, który usiłuje rozebrać na atomy sam siebie.
Każdy z nas, jako istota obdarzona (według niektórych "przeklęta") przez posiadanie percepcji może podejść do zagadnienia człowieka i społeczeństwa tylko na tyle, na ile jego własne kody postrzegania nie poczują się w tej obserwacji zagrożone. Tymczasem skąd czerpiemy o sobie, o swojej niezachwianej w podstawach, choć uszkadzanej konsekwentnie wszędzie powyżej fundamentów, Naturze?

Nauką, która podeszła najbliżej, a jednocześnie nie wykrzywiła żadnego ze spojrzeń przy zderzeniu z dogmatami bądź opiniami twórców, jest Alchemia. Alchemiczne spojrzenie zakłada, że człowiek, jako święte połączenie czterech ziemskich żywiołów z wiodącym, przyczynowym Żywiołem Światła (w starej nomenklaturze - Ether, Eter, substancja Ducha) jest tańcem pierwiastków, nieustannie fraktalnie samotworzącą się Sztuką, Rytuałem magicznym, w którym Woda, Ogień, Ziemia i Powietrze wzrastają, by spełnić Przyczynę Duszy. Proces zrozumienia alchemicznego jest więc nie stwierdzeniem, a obserwacją. Nie odpowiedzią, a kluczami i wskazówkami, dzięki którym sami otworzymy swoją percepcję i na drodze świadomych decyzji stworzymy siebie takimi, jakimi widzimy swoją postać poprzez miłość, akceptację i wskazane przez siebie najwyższe wartości. Kreacja ta jest działaniem nieustannym - aż do ostatniego oddechu ucenniamy się w kolejne sekundy czasu na dwa sposoby - aktywny, wymieniając ten czas na to, co w naszym sercu wpisane pod hasłem Prawda, lub pasywny - obserwując i delektując się świadomie faktem przemijania. Gdy raz zdasz sobie sprawę z tego, co dokładnie oznacza bycie na Ścieżce i jakiego rodzaju odpowiedzialność, ale i Moc daje człowiekowi - już zawsze będziesz miał świadomość dotyczącą tego, na co najpiękniej, najcenniej, najwłaściwiej dla Ciebie, pragniesz wydawać godziny swojej obecności na Ziemi.

W programie m.in.:
* Skąd ten Człowiek? Geneza powstania - kreacjoniści vs ewolucjoniści vs...?
* "Tyle Księżyca, ile Słońca" - o równowadze pierwiastków uważanych za "płciowe";
* Czego szukamy, szukając w człowieku... CZŁOWIEKA?
* "Nic, co ludzkie, nie jest mi obce" - jak to rozumiesz?
* Dążenia człowieka do tego, co uznaje za Pełnię Siebie. 


***


INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

Cykl lekcji: Wysoka Alchemia

Prowadzenie: Wiedźma Anja Anna


***


W razie pytań lub problemów technicznych pisz na maila: webinar@akademiaducha.pl.

Cena: 55 zł

Uwaga! Warunkiem obejrzenia nagrania jest założenie darmowego konta na platformie Ekademii. Opcje płatności pojawią się po wypełnieniu formularza, który kryje się pod żółtym przyciskiem "Zamawiam".


Kurs zostanie aktywowany automatycznie po zaksięgowaniu Twojej opłaty. Dlatego sugerujemy dokonanie opłat za pomocą szybkich płatności PayU. Tradycyjny przelew może nie zostać zaksięgowany na czas.


Po zaksięgowaniu przelewu zajrzyj do folderu Moje Produkty na portalu Ekademia.pl Tam znajdziesz zakupiony przez siebie produkt. Uwaga — nie przesyłamy linków!