Samoleczenie urazów i kontuzji

Odróżnić "dobry ból" od "złego bólu"

Możesz pomóc sobie samZ treningiem na siłowni wiąże się ból. Wręcz mamy się nieswojo kiedy następnego dnia nie czujemy lekko obolałych mięśni, które trenowaliśmy. Wiemy jednak, że nie każdy ból jest dobry i świadczy o rozwoju mięśni a może być oznaką odniesionego urazu.
Kulturystyka jest sportem, który uprawiając, trzeba wsłuchiwać się w swój organizm.
Czy potrafisz rozróżniać te bóle? To jest krytycznie ważne. Jeśli chcesz na serio zbudować godne podziwu ciało i zachować zdrowie tego trzeba się nauczyć. Zrobiliśmy ankietę, z której wynikało, że procentowo najwięcej urazów zdarza się w grupie najkrócej trenujących! Pewnie dlatego tak jest bo właśnie początkujący nie potrafią rozróżniać dobrego bólu od złego i nie wiedzą jak reagować prawidłowo.

Kontuzje: czy tylko wśród wyczynowców?

Kiedy posłucha się zawodników wyczynowych to od razu wiadomo, że sport wyczynowy nie ma wiele wspólnego ze zdrowiem. A sport amatorski? To zależy. "Na początku postępy są nawet od zwykłych fikołków" – mówi trener Ryszard Rećko - ale potem potrzebna już jest mądra, systematyczna i zaplanowana praca."
Jeśli pragniesz się ciągle rozwijać, musisz ciągle podnosić poprzeczkę wymagań dla swoich mięśni – i sztuka znaleźć takie bodźce, które "uszkodzą" twoje mięśnie tylko tyle by się rozwijały dzięki procesowi odnowy z nadmiarem a przy tym wszystkim zachowały się całe i stawy i ścięgna i więzadła itp.

Największa frustracja

Nic tak nie boli jak nagła, nieprzewidziana przerwa w treningu i to jeszcze w przypadku kiedy idzie najlepiej, forma rośnie a wyniki powodują euforię. A tu nagle trach! I co dalej? Frustracja czy świadome działanie by nie stracić czasu?
Kiedy dysponujesz zasobami wiedzy na taką okoliczność, to ta sytuacja może cię jeszcze nawet wzmocnić i dać ci szansę na lepsze efekty. Brzmi to może trochę jak herezja ale to może być prawdą kiedy wreszcie zrezygnujesz z niewłaściwych dla siebie ćwiczeń i dobierzesz te najlepsze. Dowiedz się jak to zrobić.

Zadziwiające powroty wyczynowców

Jak to jest możliwe, że często dowiadujemy się o poważnych kontuzjach sportowców, którzy muszą zrezygnować ze startów a potem po miesiącach czy latach poprawiają swoje rekordy i osiągają niesamowite rezultaty. To jest możliwe tylko dlatego bo istnieje już wiedza i środki by mocno wesprzeć organizm w zwalczeniu skutków kontuzji. W wielu przypadkach możemy to zrobić we własnym zakresie, w domowych warunkach. Zawsze warto kierować się dewizą: lepiej zapobiegać niż leczyć ale warto być dobrze przygotowanym na wszystko.

Wiedza dla amatorów z ambicjami

W naszym kursie zawarta jest wiedza o tych domowych sposobach – czyli jak wykorzystać to co jest ogólnie dostępne i niezbyt kosztowne w zastosowaniu by zminimalizować ryzyko odniesienia urazów lub zmniejszyć do minimum ich skutki.
W naszym kursie zawarta jest unikalna wiedza o kompleksowym zakresie działań, niedostępna w ogólnodostępnych źródłach. Nie jest to wiedza tajemna bo dysponują nią jednak nieliczni fachowcy ale nie udostępniają nikomu innemu jak tylko swoim podopiecznym. My postanowiliśmy tę wiedzę zebrać w jeden zwarty kurs by była ona łatwa do zastosowania, jeśli tylko uważnie przestudiuje się nasz kurs. A korzyści z jej posiadania mogą trwać do końca życia bo nie dotyczy ona tylko pakerów ale także zwykłych ludzi, którzy doznali urazu na spacerze czy w pracy.

Czego dowiesz się z kursu

  • Jak odróżniać ból potreningowy od bólu spowodowanego urazem
  • Czego należy unikać lub nie wolno zaniedbać czyli jakie są główne przyczyny powstawania urazów w kulturystyce
  • Kiedy można pomóc sobie samemu
  • Jak dobierać ćwiczenia regenerujące i jak długo je stosować
  • Jak regenerować stawy a jak mięśnie i ścięgna
  • Jak wpleść ćwiczenia regeneracyjne w plan treningowy
  • Jakie dodatkowe środki zastosować by wzmocnić regenerację
  • Jakie składniki odżywcze należy zdecydowanie zwiększyć w codziennej diecie podczas regeneracji
  • Jak wykonywać masaż
  • Co dalej po wyleczeniu urazu

Autor kursu - trener sportów siłowych Ryszard RećkoJak wygląda kurs

To film wideo w postaci plików MP4 do ściągnięcia na dysk, składa się z 3 części a łączna długość to 54 minuty skoncentrowanej wiedzy. Można uzyskać błyskawiczny dostęp do kursu zamawiając go i korzystając z systemu bezpiecznych płatności online Payu (firmy z grupy Allegro).

Zapisy wstrzymane