Święto Miłości i Lata * Litha * 2019

Święto Miłości i Lata * Litha *

 

Pamiętaj o tym, że Moc tego Rytuału nie traci nigdy na wartości. Możesz wziąć w nim udział za miesiąc, rok i za sto lat. Magia jest ponadczasowa i zawartego tu Rytuału możesz użyć zawsze!


Zarówno czerwcowe Przesilenie, jak i jego symetryczny zimowy odpowiednik - Yule, to dwa wyjątkowo istotne wahadła energetyczne. Od tego, jak spędzisz te dni, zależeć będzie energia całego półrocznego cyklu!

Oczywiście często zdarza się, iż ludzie - nieuświadomieni, biegnący w swojej codzienności za tak zwanymi zwykłymi sprawami, nie mają pojęcia o tym, jak wybitne znaczenie ma czerwcowa i grudniowa celebracja. Co wówczas dzieje się z ich życiem? Czy mogą liczyć na to, że spotkają ich równie wspaniałe rzeczy, jak te, które czekają Magów, Wiedźmy, Przebudzonych?
Oczywiście! Lecz Wiedza daje nam możliwość realnego, zgodnego z Wolną Wolą wpływu na to, o czym, w jakim stylu i na jakim poziomie będziemy żyć. Gdy przyjrzymy się bliżej naturalnym cyklom roku zauważymy, że te dwie daty - wypadająca przeważnie w okolicach 21 czerwca Noc Kupały i przypadające zazwyczaj na 21 grudnia Szczodre Gody, dają nam rozpęd… na cały rok! 

Celtowie nazywają czerwcowe Przesilenie Świętem Litha, Słowianie – Nocą Kupały, a u Azteków jest to Uczta Słońca. W tym czasie Słońce osiąga bowiem swój punkt kulminacyjny, grzeje najdłużej i najmocniej, dając początek najcieplejszej porze roku. Wszystko wokół eksploduje barwami i zapachami, bo Matka Ziemia ubiera się w swoją najpiękniejszą kwiatową szatę. Zieleń jest najbardziej soczysta, rośliny wchodzą w szczytową fazę wzrostu, Natura osiąga swoją urzekającą Pełnię.

To równocześnie najkrótsza noc w roku - jej słowiańskie określenia, takie jak Noc Kupały, Kupalnocka, Kupała podchodzą najprawdopodobniej z indoeuropejskiego pierwiastka kump, oznaczającego gromadę, grupę, zbiorowość. W wolnym tłumaczeniu Noc Kupały oznaczała magiczną noc Przesilenia Letniego, podczas której gromadzono się, by świętować ZWYCIĘSTWO ŚWIATŁA, Miłości i Radości. Z kolei określenie Sobótka zostało najprawdopodobniej stworzone przez kościół chrześcijański i od początku miało wydźwięk pejoratywny, ponieważ oznaczało „mały sabat”*. Według niektórych ludowych przekazów, miała to być uroczystość ku czci pięknej Słowianki o imieniu Sobótka. Legenda opowiada o romantycznej miłości Sobótki i woja Sieciecha. Młodzi mieli się pobrać, jednak w noc Letniego Przesilenia na rodzinną wioskę Sobótki napadł wróg. Podczas odpierania ataku Sobótka zginęła.

Informacje na temat święta Kupały są dość skąpe. Zadbał o to kościół, który za wszelką cenę próbował zwalczać słowiańskie zwyczaje, bóstwa i obrzędy. Kupalnocka poświęcona była żywiołom Ognia i Wody, przenikającym się wzajemnie w miłosnym dopełnieniu. Dniu tego patronuje Ekwilibrium Słońca i Księżyca. To czas Miłości, Płodności i Szczęścia!

***

Zwyczaje i obrzędowość
Sobótkowe obchody słowiańskie miały zapewnić świętującym zdrowie, urodzaj i powodzenie. Nieodłącznym elementem sobótkowej nocy było ognisko. Rytualny Ogień rozpalano drewnem z jesionu, brzozy, czasami z dębu, w zależności od regionu. W wybranym miejscu wbijano w ziemię brzozowy kołek, po czym zakładano nań jesionową piastę - koło ze szprychami owiniętymi smoloną słomą. Następnie obracano nim tak szybko, by w wyniku tarcia zrodził się płomień. Wtedy zdejmowano je i płonące toczono do przygotowanych nieopodal stosów, zajawiając kolejne stanowiska. Tradycyjne skakanie przez ognisko przynosiło zdrowie i powodzenie. Ogień ma tego dnia bowiem wyjątkowe właściwości - oczyszcza, “rozbiera” z choroby, odcina od negatywnych połączeń i zapewnia iskrzenie wszędzie tam, gdzie człowiek może potrzebować go w życiu. 

Celtowie poświęcali czerwiec rytuałom, w których czcili dąb. To potężne drzewo uważano za symbol Mądrości, Wytrwałości oraz Potęgi. W legendach opowiadano o Królu Dębowym, który miał sprawować Władzę nad światem od Przesilenia Letniego do Przesilenia Zimowego, żeby następnie przekazać obowiązki Królowi Ostrokrzewu, który panował od Yule do Lithy. Wierzono, że właśnie w czasie czerwcowej ceremonii najłatwiej można się skomunikować z istotami nie z tego świata, takimi jak Wróżki, Elfy, Dobre Duszki, Skrzaty i Elementale. Ze świętem Litha związane są takie kolory jak zielony, pomarańczowy, czerwony, żółty, biały i złoty. Prócz dębu w okresie Lithy szczególną czcią otaczano również dziki bez, jarzębinę i leszczynę. Kwiatowe zaklęcia zawierały zaś lawendę, nagietek, różę, rumianek i stokrotkę. Najważniejsze totemy zwierzęce tego dnia to Byk jako uosobienie Płodności i Seksualności, Koń, czyli Wolność, Siła, Męskość i Witalność, Krowa w ujęciu Płodności i Obfitości oraz Jaskółka i Strzyżyk jako symbole Powrotu Słońca.

Najpopularniejsze zioła, palone w czas Letniego Przesilenia:

werbena – magia, moc, ochrona, oczyszczenie, uzdrowienie;
rozmaryn – miłość, ochrona, oczyszczenie, mądrość, pamięć;
bylica pospolita – jasnowidzenie, wróżby, sny, zdolności parapsychiczne;
cynamon – moc, dobrobyt, miłość, energia;
dziurawiec zwyczajny – ochrona, siła, szczęście, uzdrowienie;
jemioła – miłość, płodność, ochrona, siła;
krwawnik pospolity – miłość, małżeństwo, ochrona, uzdrowienie, zdolności parapsychiczne;
naparstnica – energie elfów, uzdrowienie, ochrona.

Kwiaty używane do zaklęć w czasie Lithy:

lawenda – uzdrowienie, miłość, spokój, oczyszczenie;
nagietek – uzdrowienie, spokój, ochrona, dostatek;
róża – miłość, atrakcyjność, seks, spokój, ochrona;
rumianek – uspokojenie, determinacja, intuicja, komunikacja, oczyszczenie;
stokrotka – miłość, szczęście, znaki;
wrzos – hojność, wzrost, ochrona.

Radosne śpiewy i tańce w czasie tej nocy miały na celu obłaskawienie pradawnych bogów oraz spełnienie życzeń biesiadników. Płonące ogniska pełniły w obrzędowości tej najkrótszej nocy jeszcze jedną ważną rolę - odstraszały złe moce i zakłócały nawigację nieuczciwym czarownicom.

Noc Kupały była i wciąż jest doskonałą okazją na odnalezienie swojej drugiej połowy. Zwyczajowo w pary kojarzyła, a następnie swatała starszyzna rodu, a sami młodzi ludzie często zmuszeni byli respektować te wybory. Jedyną możliwością pójścia za głosem Serca było użycie podstępu. W Noc Kupały dziewczęta plotły wianki z pachnących kwiatów i magicznych ziół, a następnie w czasie zbiorowej, sobótkowej ceremonii puszczały je z nurtem rzeki albo strumienia. W dole rzeki już czekali chłopcy, którzy starali się wyławiać panieńskie wianki. Tajemnicą pozostanie, czy był to wybór przypadkowy, czy też dokładnie zaplanowany, drogą spisku i zmowy, wraz z wybranką serca. Chłopak wracał do biesiadującej gromady z wyłowionym wiankiem i identyfikował dziewczynę, której kwiatowy krąg udało mu się wyłowić. W ten sposób młodzi ludzie, sympatyzujący ze sobą, mogli bezkarnie okazać sobie publicznie zainteresowanie oraz spędzić ze sobą czas. Wspólne chwile tej nocy to nie tylko rozmowy, śpiewy i tańce przy magicznym ognisku. Pozwalano sobie również na sekretne spacery tylko we dwoje, pod osłoną nocy. Taka przechadzka, jak można zgadywać, nie zawsze kończyła się jedynie na rozmowie i czułym trzymaniu za rękę. Młodzi chętnie wykorzystywali wykradzioną okazję na, delikatnie mówiąc, zaawansowaną intymność i oddawali się czysto fizycznym uciechom. Po takiej „gorącej nocy” częściej dawano na zapowiedzi, bo Owoc Miłości, w postaci panieńskiej ciąży szybko stawał się widoczny.

W noc Przesilenia Letniego ożywała legenda o Kwiecie Paproci, zwanym także Perunowym Zielem. To właśnie w sobótkową noc pary odchodziły od ognisk i udawały się w głąb lasu, aby szukać tego magicznego, nieistniejącego z botanicznego punktu widzenia, kwiatu. Podania mówiły, iż ten, kto odnajdzie Kwiat Paproci, zyska Siłę, Mądrość i Ogromne Bogactwo. Zazwyczaj biesiadnicy powracali z kwitkiem - choć wcale nie wyglądali na smutnych! Mogli za to wraz z wybranką swojego Serca, w sposób rytualny, przeskoczyć przez płomienie ogniska i tym samym połączyć się węzłem małżeńskim, nawet wbrew planom starszyzny rodów! Powstałe w ten magiczny sposób małżeństwa były bardzo szczęśliwe, ponieważ zawarte były bez przymusu i oparte na najprawdziwszej, szczerej Miłości.
Zwyczaje sobótkowe są pradawne, co nie znaczy, że straciły na aktualności! Znając je, możesz połączyć ich tradycyjną Moc z dzisiejszymi potrzebami i możliwościami. I choć współczesne pary przeważnie nie muszą tłumaczyć się rodzicom ze swoich sercowo-łóżkowych wyborów, a romantyczne szukanie mitycznego ziela często zastępuje wspólne oglądanie seriali na kanapie, to warto uśmiechnąć się do dawnej krwi w sobie i w ten dzień obudzić całą Magię, która w nas mieszka!


Litha – znajdź swojego Świetlika!
Litha to czas Równowagi i Harmonii dwóch żywiołów - Ognia i Wody, Słońca i Księżyca, Mężczyzny i Kobiety. Rytualistyka tego święta jest bardzo różna i mocno związana z wierzeniami i obrzędowością poszczególnych obszarów geograficznych. Ma jednak wspólny mianownik, łączący każdą z celebracji. Tym elementem jest świętowanie i pochwała Miłości.
Podczas Przesilenia Letniego wiele może się wydarzyć i życie może nabrać całkiem nowego kolorytu. Sprzyja temu cały Wszechświat - niezależnie, czy wierzysz w Elfy, czy w Anioły, czy też w jedne i drugie. 21 czerwca to początek Lata, otwórz się więc na rozkwit lata w Sercu!

Poczuj każdą komórką ciała jego kolory, zapachy, otul się ciepłym, letnim Wiatrem, zanurz stopy w górskim Strumyku, poczuj dłonią puls Rzeki. Odejdź od komputera, wyłącz smartfona i tablet. Poczuj pierwotne zjednoczenie z Naturą. Weź za rękę ukochaną osobę i poczujcie, jak wypełnia was Miłość, Radość i Pożądanie! Jeśli Twoje Życie nie jest jeszcze odwzajemnione Życiem partnera lub Partnerki, a Twoja Miłość nie zna adresata, w kierunku którego mogłaby popłynąć wartkim nurtem, właśnie znalazłeś się w punkcie, w którym możesz go odnaleźć**! 

Litha nazywana jest również Świętem Świetlików. Zupełnie tak jak one, wydzielamy feromony - unikatowe kompozycje chemiczne, dzięki którym jednym partnerów magnetyzujemy, innych zaś odpychamy fizycznie. Na poziomie Energii emanujemy natomiast własnym, niepowtarzalnym Światłem. Magia Przesilenia Letniego zgłaśnia to Światło, całą mocą Lata i błogosławieństwem połączenia z tradycją. Daje więc szansę na to, byś i Ty odnalazł swojego Świetlika! Wystarczy, że wyrazisz Wolę, by Wszechświat połączył Twój Czas z Czasem osoby, z którą możesz pomnożyć potencjały najwyżej i najgłębiej! 

Tego dnia nie wahaj się opowiedzieć o swoich pragnieniach Drzewom i Kwiatom, zwierzyć się Wodzie i powierzyć w Ogień to, czego pragniesz doznać. Każdy z Żywiołów słucha Cię i pragnie pomóc w tym, by najpiękniejsza z możliwych Miłości przydarzyła się Tobie w tym Świecie. A tym samym - Tobą i Twoim Życiem Światu. Niech wydarzy Ci się zatem najpiękniejsza Magia Lithy, jaką docenisz i jaką potrafił będziesz żyć na poziomie Ciała, Umysłu i Duszy! Niech w tej Miłości zrodzą się w Tobie miliardy iskier Pasji i tysiące kropli Wzruszenia! Niech drzwi Twojego Serca otworzą się i przyjmą w siebie pierwiastek Cudu, który zawoła w Ciebie przyszłe Najpiękniejszości i Najważniejszości!
A każdy atom kwitnącej Natury niech obudzi pełen rozkwit Natury w Tobie. 
Miłość i Moc, Miłość i Moc, Miłość i Moc!


* Całkowicie błędnie - wszakże to Wielki Sabat!
** Znajdź na naszym kanale w serwisie YouTube filmik pod tytułem “Czar na przyciągnięcie partnera”. Litha jest idealnym dniem, by jego działanie sprowadziło go do Twojego życia w spektakularny, lecz zarazem najprostszy z możliwych sposobów. Powodzenia!

***
Rytuały w Lithę zależą tylko od nas, jednak niektóre dawne obrządki warto wziąć pod uwagę, aby połączyć się ze swoimi korzeniami i mądrością Przodków. 
W związku w tym, z wielką przyjemnością zapraszamy Was do świętowania tego szczególnego czasu z Wiedźmą Anją Anną oraz Akademią Ducha! 

To jedyna taka noc w roku!

Celebruj triumf światła oraz miłości! 


***
INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

Prowadząca: Wiedźma Anja Anna 
Cena: 99 pln
Data: 21.06.2019 (piątek)
Godz. 18:00 – 23:55 

W razie pytań lub problemów technicznych pisz na maila: webinar@akademiaducha.pl


***

Widzimy się po aktywnej stronie Granicy Działania!!!
Stań się Arcydziełem Swojej Duszy!
Ze środka Atlantyku, z autostrady do nieba i z każdego zakątka świata, gdziekolwiek wtedy będziesz!


***


UWAGA: Te warsztaty nie są wyłącznie panelem szkoleniowym. Uczestnictwo w nich bezpośrednio powoduje zmiany w życiu. Jeśli pragniesz, by Twój los się odmienił - zapraszamy!

Nie ma większej inwestycji w siebie jak ta, która daje możliwość zmiany, rozwoju i wzrostu. 

Stań się Arcydziełem Swojej Duszy!
Gotowi, aby obudzić swoją wewnętrzną potęgę? 

Zapraszamy!

Uwaga! Warunkiem obejrzenia nagrania jest założenie darmowego konta na platformie Ekademii. Opcje płatności pojawią się po wypełnieniu formularza, który kryje się pod żółtym przyciskiem "Zamawiam".


Kurs zostanie aktywowany automatycznie po zaksięgowaniu Twojej opłaty. Dlatego sugerujemy dokonanie opłat za pomocą szybkich płatności PayU. Tradycyjny przelew może nie zostać zaksięgowany na czas.


Po zaksięgowaniu przelewu zajrzyj do folderu Moje Produkty na portalu Ekademia.pl Tam znajdziesz zakupiony przez siebie produkt. Uwaga — nie przesyłamy linków!