KURS

Jak ma wyglądać mój konspekt, referat i praca dyplomowa?

Kilka zasad formatowania tekstu, które musisz znać, by inni się z ciebie nie śmiali.

Kurs organizowany przez Stowarzyszenie Pedagogów NATAN
(osoby tworzące stowarzyszenie przeprowadziły kilkaset szkoleń w Polsce, Niemczech, Ukrainie, Białorusi i Rosji)

Zbigniew Paweł MaciejewskiPotrzeba jest matka wynalazków. Zostałem kiedyś dyrektorem wydawnictwa i znalazłem się w potrzebie poznania - jak to robić? Potrzeba tym bardziej paląca, że moja firma to byłem praktycznie ja sam - autor tekstów, grafik, skład tekstu, przygotowanie do druku. Wydawnictwo nie było wielkie, ale jego dyrektor bardzo ambitny (i perfekcjonista). Po tym czasie została mi sporawa biblioteka książek i znajomość kilku miejsc w Internecie, gdzie można się nauczyć wielu rzeczy.

wydawnictwoW sumie kosztowało mnie to wiele godzin poświęconych na czytanie, wiele godzin na rozgryzanie programów do edycji tekstu i wiele... no jakby nie patrzeć - pieniędzy. Ale tak to już jest, że wiedza kosztuje.

To była ciekawa przygoda, po której została mi bardzo praktyczna i do teraz przydatna wiedza. Chcę się nią dzisiaj z Tobą podzielić, proponując udział w kursie: Jak ma wyglądać mój konspekt, referat i praca dyplomowa? Kilka zasad formatowania tekstu, które musisz znać, by inni się z ciebie nie śmiali.

I nie tylko "nie śmiali". Wyobraź sobie podziw i uznanie, gdy ktoś weźmie w swoje ręce twój profesjonalnie wykonany dokument. Ktoś z was może teraz powie "nie szata zdobi człowieka" - nie ważne JAK jest napisane tylko CO! Jasne - niech w twojej pracy będą ziarna a nie plewy, niemniej pamiętaj o innym przysłowiu: "jak cię widzą, tak cię piszą".Zastanów się, czy jest to kurs dla Ciebie

Jeśli:

ptaszek nie masz w domu lub pracy komputera
ptaszek nie piszesz jakiś tekstów...
 • podań...
 • życiorysów...
 • referatów...
 • sprawozdań...
 • prac dyplomowych...
 • projektów...
 • listów...
 • pozwów...
ptaszek uważasz sprawę estetyki i zachowania reguł za nieważną...
ptaszek sam wiesz najlepiej jak ułożyć tekst na stronie...

To ten kurs nie jest dla Ciebie.Jeśli jednak:

ptaszek dążysz do profesjonalizmu i doskonałości...
ptaszek źle się czujesz popełniając błędy (nawet gdy nie wiesz, że je popełniasz...)
ptaszek chcesz swoją pracę "dobrze opakować", zwiększając jej moc oddziaływania...
ptaszek chcesz innym ułatwić czytanie i zrozumienie swoich tekstów...
ptaszek jeśli jesteś ambitny i lubisz się uczyć...

To wybrałeś dobrze - ten kurs jest dla Ciebie.

Erze komputerowej zawdzięczamy wiele: to wielki sukces, że niemal w każdym domu jest komputer i drukarka, że są programy do edycji tekstu i jego składu.

Ten sukces ma jednak i odwrotną stronę - dawniej pisaniem zajmowali się ci, którzy się na tym znają, dzisiaj - robią to wszyscy.

Żal duszę ściska jak patrzy się na edytorskie błędy, koszmarki zrodzone przez fantazję użytkowników Worda, nieporadność, czy wreszcie zwyczajne niechlujstwo. Podwójny żal wchodzi w serce, gdy widzi się jak w tej tragedii prym wiodą wydawnictwa.

Problem...

...polega na tym, że wydawcy czy zwykli użytkownicy komputerów od biedy znają się na posługiwaniu się jakimś programem (przypuszczam, że przeciętny użytkownik Worda zna i wykorzystuje 5% możliwości programu), to znaczy wiedzą jak pogrubić, wyrównać i zmienić czcionkę. Nie wiedzą jednak jak tę wiedzę stosować, nie znają zasad formatowania, robią wszystko intuicyjnie (a tu intuicja zawodzi), czyniąc koszmarne błędy.

Chcesz należeć do tej grupy?

Mój proboszcz mawiał, że niewiele trzeba zrobić, by być najlepszym w Polsce. Niestety, w wielu dziedzinach to prawda! Także w sztuce formatowania tekstu.

Mam absolutne przekonanie, że uczciwe przepracowanie ok. 2 godzin nad zasadami formatowania (tyle maksymalnie może zająć ten kurs) sprawić może, że znajdziesz się w 5% populacji, która ma pojęcie o formatowaniu tekstu. Wyprzedzisz tym samym 95% innych, którzy pojęcia tego nie mają i często nawet go nie chcą mieć, tkwiąc w swoim zadowoleniu.

Bywa, że ktoś umieszcza w Internecie pliki Worda. Po ich ściągnięciu i wyświetleniu znaków formatowania widać całą mizerię autora, który niekiedy w tekście przed swoim nazwiskiem umieszcza "dr" czy "prof.".

Winna temu jest chyba nasza edukacja. Mamy w szkołach informatykę, gdzie uczymy się posługiwania programami. Nie ma jednak przedmiotu, który uczyłby jak tę wiedzę właściwie wykorzystać. Nasuwa się myśl, że mogłoby to być na poniewieranej niestety plastyce. Warto bowiem zrozumieć, że formatowanie tekstu to nie jest głównie sprawa komputera ale pewnej sztuki - artyzmu, a przynajmniej przyzwoitego rzemiosła.Wybierając kurs

Jak ma wyglądać mój konspekt, referat i praca dyplomowa? Kilka zasad formatowania tekstu, które musisz znać, by inni się z ciebie nie śmiali.

Otrzymasz na trzy miesiące (dokładnie na 100 dni) dostęp do multimedialnych zasobów kursu (prezentacje, audio, filmy)

Poznasz:

ptaszek zasady wyróżniania akapitów, wyrównywania, różnicy między pierwszym akapitem a wszystkimi pozostałymi, błędy popełniane przy formatowaniu akapitów
ptaszek jak z setek krojów czcionek wybrać te dwa, trzy, które ci naprawdę będą potrzebne, do czego stosujemy czcionki szeryfowe a do czego bezszeryfowe
ptaszek jak stosując pogrubianie nie robić błędów powielanych przez miliony
ptaszek poznasz prawdę o Billu Gatesie - on też nie zna zasad formatowania - choćby dając możliwość podkreślania wyrazów w Wordzie; ty sam już nigdy niczego nie podkreślisz.
ptaszek przypomnisz sobie do czego służą wielkie litery (Gates też tego nie wie)
ptaszek będziesz widział błędy samotnych liter i skrótów na końcach linii i będziesz wiedział jak je likwidować, poznasz pojęcie "twardej spacji"
ptaszek dowiesz się, że biel kartki (marginesy, interlinia) to nie jest marnowanie papieru
ptaszek zobaczysz, że lista numerowana to nie tylko jedno kliknięcie, ale także odpowiednie wyrównanie; Word w sposób domyślny robi to źle, a za Wordem cały świat; ty już nie będzie musiał błądzić
ptaszek poznasz tabulację dziesiętną i zobacz, gdzie można (i należy) ją wykorzystać
ptaszek 95% użytkowników komputera nawet nie wie co to są style i szablony; ty będziesz to wiedział i nauczysz się wykorzystywać je do szybkiego i profesjonalnego formatowania

Ten kurs to dobry wybór.W jaki sposób przebiega szkolenie, próbki materiałów szkoleniowych

Może nigdy nie uczestniczyłeś w szkoleniu internetowym. Nie szkodzi - trzeba kiedyś zacząć. Mam przekonanie, że to przyszłość edukacji.

Gdy zapiszesz się na kurs otrzymasz dostęp do zasobów internetowych umieszczonych w tym miejscu.

Zobacz screen przedstawiający "pulpit" kursu z zagadnieniami [tutaj]. Otworzy się nowe okno.

Musisz mieć konto w Ekademii (możesz utworzyć je bezpłatnie i korzystać z darmowych kursów, które się znajdują na tej platformie). W tym kursie głównymi zasobami są prezentacje połączone z głosowymi komentarzami - po prostu oglądasz i słuchasz.

Zobacz przykładową prezentację:
Samotna litera na końcu linii
(jednocześnie sprawdź swój komputer i sprawność twojego łącza internetowego)

Inny rodzaj materiałów to filmy we flashu pokazujące (wraz z komentarzem) różne "akcje" dziejące się na ekranie monitora - w ten sposób łatwiej jest pokazać jak daną czynność wykonać.

Zobacz przykładowy film flash:
Jak "twardą spacją" likwidować samotne litery na końcu linii.
(jednocześnie sprawdź swój komputer i sprawność twojego łącza internetowego)

UWAGA!!! - Filmy flash działają tylko pod Internet Explorerem, nie działają pod Firefox-em

Będziesz w trakcie kursu proszony o wykonywanie pewnych zadań, gdzie poznasz stopień przyswojenia treści. Na koniec będziesz miał do wykonania zadanie podsumowujące całość - pobierzesz plik i wykonasz polecenia. Wykonaną pracę wyślesz z powrotem. Trener sprawdzi ją i wyśle do Ciebie informację zwrotną - powie, że zrobiłeś wszystko bezbłędnie, albo skieruje do tych działów kursu, które należy jeszcze powtórzyć. Uwaga! trener nie wyjaśni ci w jaki sposób dojść do efektu - istnieją różne edytory tekstu i różne ich wersje - byłoby to zbyt skomplikowane na odległość. Sięgaj po pomoc programu albo jakieś podręczniki.

UWAGA! Ten kurs nie uczy jak technicznie formatować tekst. Na przykład - jak pogrubić wyraz. Ten kurs uczy kiedy pogrubiać, co pogrubiać i kiedy pogrubianie jest błędem.

Uczestniczysz w kursie indywidualnie i w czasie dostosowanym do swoich warunków - jedyne ograniczenie to konieczność zmieszczenia się w stu dniach. Warunkiem ukończenia kursu jest aktywność uczestnika i odesłanie zadań. Nie rozdajemy certyfikatów za pieniądze - zależy nam na rzeczywistym przekazaniu wiedzy.

Techniczne i formalne warunki korzystania z kursu:

 • powinieneś mieć dostęp do komputera...
 • ...a komputer do Internetu (najlepiej stałe łącze, im szybszy Internet, tym lepszy komfort pracy - sprawdź jakie masz łącze oglądając prezentację i film umieszczony wyżej)
 • komputer powinien mieć głośniki
 • powinieneś dysponować podstawową, elementarną wiedzą komputerową - podstawy posługiwania się edytorem tekstu, podstawy korzystania z Internetu.
 • po złożeniu zamówienia otrzymasz dane konta na które należy przesłać pieniądze, dokona się to za pośrednictwem serwisu platnosci.pl - on-line lub przez wysłanie tradycyjnego przelewu.
 • po opłaceniu kursu dopisany zostaniesz do listy uczestników, zostaniesz o tym poinformowany drogą mailową, uzyskasz dostęp do zasobów kursu.

Gwarancja Satysfakcji

gwarancja satysfakcjiKażdemu uczestnikowi kursu udzielamy w sposób bezwarunkowy - 100% gwarancji satysfakcji. Jeśli w ciągu 30 dni od dnia opłacenia kursu, z jakiegokolwiek powodu uznasz, że nie jest on warty Twoich pieniędzy - powiadom mnie - zwrócę Ci wszystkie pieniądze. Nie ponosisz zatem żadnego ryzyka.Zapraszam na szkolenie on-line, złóż zamówienie

pozdrawiam,
Zbigniew Paweł Maciejewski

trener Stowarzyszenia Pedagogów NATAN
twórca i administrator serwisu http://natan.pl
[więcej informacji]

P.S. Przypominam. Po dwóch (mniej więcej) godzinach będziesz wiedział więcej o formatowaniu tekstu niż 95% społeczeństwa. Konkret w optymalnym czasie.

Certyfikat

Na życzenie Stowarzyszenie Pedagogów NATAN wystawia certyfikat ukończenia kursu. certyfikat

Bonusy

1.

Każdy uczestnik kursu otrzyma dodatkowo e-book - w innej formie przekazujący treści kursu.

e-book

 

2.

Każdy uczestnik kursu otrzyma także szablony (do własnej modyfikacji) - pozwalające uprościć pracę z formatowaniem tekstu.

szablony

 
Zapraszamy! Warto!
Zapisy wstrzymane
Klikniesz w "Złóż zamówienie" i znajdziesz się elitarnej grupie - 5% społeczeństwa - mającej pojęcie do czego powinien służyć Word i inne edytory tekstu.