Zadbaj o Bezpieczeństwo Informacji Twojej Firmy |
Nie jesteś zalogowany(a) (Zaloguj się) |
Twojej firmy nie stać na kompromitację
i utratę zaufania klientów z powodu
wycieku ważnych informacji.
W czasach nam współczesnych, dbanie o najwyższe bezpieczeństwo informacji stanowiacych tajemnice firmy nie tylko warunkuje zaufanie klientów, jest to też wymóg formalno-prawny.
Państwo polskie postawiło i będzie nadal stawiało szereg wymagań nie tylko przed największymi przedsiębiorstwami w kraju, ale coraz częściej obowiązki tego typu spadają na małe i średnie firmy.
Rynek zawsze robił, robi i będzie robić dokładnie to samo.
Każda nowe przedsięwzięcie, każdy nowy system to nowe ryzyka i podatności na utratę poufnych informacji. Dlatego każda firma - nie tylko duża - powinna stworzyć:
Wbrew pozorom, w przypadku małych i średnich firm zadania te można zlecić własnemu personelowi... jeśli został on przeszkolony przez specjalistę.
Przykład firmy Impel
Grupa Impel to największa w Polsce grupa firm specjalizujących się w outsourcingu dla przedsiębiorstw. Jednak mimo tego jej pracownicy przynajmniej kilkanaście razy przesłali poufne, wewnętrzne informacje do biura zaprzyjaźnionej ze mną firmy posiadającej domenę "imple.pl", zamiast do swoich współpracowników.
Zdarzyło się, że w ten sposób znana mi firma otrzymała e-mail z loginem i hasłem!
Mimo, że e-maile były każdorazowo odsyłane, proceder się powtarza.
Przykład firmy DSV
Kolejny podobny przypadek to firma DSV, której pracownicy i partnerzy pomyłkowo wysyłali korespondencję elektroniczną do mojego serwera w domenie dsc.com.pl. Zdarzyło mi się w ten sposób otrzymać ważne wewnętrzne dokumenty!
Łatwo się domyślić, jak niebezpieczny dla firmy może być taki brak rozwagi i staranności ze strony pracowników. Ponieważ jednak zdarzało się to różnym pracownikom w różnych firmach - problem leży w błędnie skonstruowanej lub wdrożonej Polityce Bezpieczeństwa Informacji w tych instytucjach.
Zamiast wymagać od pracowników nieomylności (czy to w ogóle możliwe?), można systemowo zabezpieczyć firmę przed wyciekiem poufnych informacji nawet w sytuacji tego typu pomyłki.
Szczęście firmy DSV polegało na tym, że żle adresowana poczta trafiała do mnie. Wystarczyło kilka rozmów, kilka życzliwych rad i problem się skończył - od kilku miesięcy nie było u mnie poczty przeznaczonej dla adresatów z domeny dsv.
Biorąc udział w tym 5,5 godzinnym szkoleniu, otrzymasz konkretną wiedzę, którą gromadziłem przez lata śledząc rozwiązania dostępne na rynku oraz pracując dla moich klientów.
Wiedza ta, zastosowana zgodnie z moimi wskazówkami znacząco podniesie poziom bezpieczeństwa informacji w Twojej firmie.
Projektowane przeze mnie systemy były i są eksploatowane przez wiele lat bez potrzeby przeróbek, przy minimalnych pracach administracyjnych i co najważniejsze bez kompromitacji zabezpieczeń.
Należę do niewielkiego grona krajowych konsultantów dbających o ciągłość funkcjonowania biznesu, ochronę informacji i bezpieczeństwo systemów i sieci średnich firm i dużych korporacji w Polsce.
Moje ponad 20-letnie doświadczenie w projektowaniu i wdrażaniu systemów transmisji danych i bezpieczeństwa informacji, w tym 16 lat pracy nad bezpieczeństwem rozwiązań sieciowych i ciągłością funkcjonowania biznesu, to gwarancja uwzględnienia WSZYSTKICH aspektów bezpieczeństwa Państwa działalności.
Moje doświadczenie może pracować dla Państwa firmy. Było wykorzystywane przez:
Uczestniczyłem też przygotowaniu firmy, która jako pierwsza w Polsce uzyskała certyfikat ISO 27001 - System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji.
Ale nie tylko wielcy miewają takie potrzeby; konsultowałem wielokrotnie kwestie bezpieczeństwa w firmach małych i mikro-przedsiębiorstwach. Tam mniej liczą się formalizmy, ważniejsze jest prawdziwe poczucie bezpieczeństwa.
Tajemnica w biznesie - 33 min.
Informacja jako zasoby wymagające ochrony - 1h 10 min.
Zagrożenia dla informacji - element ryzyka w biznesie - 1h 10 min.
Bezpieczeństwo informacyjne a ciągłość biznesu - 1h 38 min.
Szkolenie otrzymasz od razu po opłaceniu w formie multimedialnych slajdów z dźwiękiem oraz opcjonalnie w formie plików MP3.
Czas trwania:
CERTYFIKAT: Jeżeli w zgłoszeniu podasz kompletne informacje
o sobie, po ukończeniu szkolenia otrzymasz certyfikat jego ukończenia,
z dokładną informacją czego szkolenie dotyczyło.
Zapraszam na szkolenie.
Twojej firmy nie stać na kompromitację
i utratę zaufania klientów z powodu
wycieku ważnych informacji.
Tak, chcę zamówić kurs: Zadbaj o Bezpieczeństwo Informacji Twojej Firmy w cenie 488.00 PLN brutto.
Rozumiem, że jest to opłata za dostęp na 365 dni do tego kursu. Po tym czasie zostanę automatycznie wypisany/a.
Kurs 'BezpieczenstwoInformacji' nie jest dostępny dla gości.