77 Sposobów na Zarabianie Pieniędzy


Pieniądze szczęścia nie dają słynne powiedzenie wśród ludzi, którzy nie dbają o własne finanse. Fakt pieniądze nie mogą być celem do którego się dąży w życiu, natomiast są skutkiem ubocznym zamierzonego działania. Dodatkowo są niezbędne do utrzymania się przy życiu, jeśli jesteś na swoim utrzymaniu. Jeśli masz rodzinę na utrzymaniu to tym bardziej wiesz, że bez pieniędzy nie przeżyjecie.


Ludzie, którzy żyją chwilą nie interesują się pieniędzmi, wolą pooglądać telewizję, poleżeć do góry brzuchem na kanapie lub grać całymi dniami w gry. Wyznają zasadę, że liczy się tu i teraz i po co zastanawiać się nad pieniędzmi, zarobkami, wydatkami itp.


Natomiast rozsądny i odpowiedzialny człowiek planuje, kontroluje i ciągle poszukuje nowych możliwości, aby poprawić swoją sytuację finansową i zadbać o byt swoich najbliższych. Ponadto wie, że nikt za niego tego nie zrobi. Mało tego, wie, że samo nic się nie zrobi.


Koszty życia stale rosną


Jeśli zauważyłeś, że Twoje wydatki wzrastają szybciej niż Twoje przychody. Nawet jeśli nie kupujesz więcej w danym miesiącu to i tak wzrost wydatków się pojawia.


Wszystko za sprawą rosnących cen towarów i usług. Jak nie wzrastają ceny artykułów spożywczych to drożeje chemia domowa, kosmetyki. Jak obniżą ceny energii elektrycznej to wzrosną ceny gazu. Jak ceny paliw spadają to składka OC samochodu wzrośnie. W przypadku, gdy nie masz samochodu to możesz zwrócić uwagę, że ceny komunikacji miejskiej czy publicznej stale rosną.


Dodatkowo jest cała masa innych ubezpieczeń, które opłacasz co roku jak na przykład ubezpieczenie nieruchomości, na życie, karty kredytowej, sprzętu RTV/AGD, od nieszczęśliwych wypadków, ubezpieczenie telefonu, komputera, kota i wiele, wiele innych.


I tak mniejsze i większe podwyżki cen powodują, że systematycznie koszty życia się zwiększają. Chcąc, nie chcąc Twoje codzienne wydatki ulegają zmianie i to głównie rosną, mało kiedy maleją. Nie ma się co załamywać, ponieważ istnieje rozwiązanie. A mianowicie systematyczne zwiększanie swoich zarobków.


Wiem, że wzrost cen towarów i usług nie zawsze wiąże się ze wzrostem zarobków ludzi, którzy produkują te produktach lub wykonują owe usługi.


Podwyżka obecnego wynagrodzenia


Sam pewnie zauważasz, że wynagrodzenie za pracę samo bez przyczyny nie wzrośnie. Na łaskę pracodawcy również nie ma co liczyć. Pracodawca doskonale wie, że koszty życia wzrastają jednak nijaki ma to wpływ na jego decyzję o przyznaniu Tobie podwyżki. Za darmo jej nie otrzymasz.


Natomiast masz wpływ na pracodawcę w sposób pośredni. Od tego z jakim zaangażowaniem i z jakim podejściem do obowiązków w pracy podchodzisz zależeć będzie decyzja o podwyżce Twojego wynagrodzenia.


Wystarczy, że dasz od siebie odrobinę więcej niż zwykle w pracy:


 • Punktualność.
 • Stuprocentowe zaangażowanie w powierzone obowiązki i zadania.
 • Daj z siebie 101% swoich możliwości.
 • Nie bagatelizuj żadnego zadania nawet jeśli mogłoby się wydawać, że to jest nieistotne. Dla Twojego pracodawcy akurat może to być bardzo ważne.
 • W przypadku pojawienia się dodatkowych obowiązków wykaż chęć do ich podjęcia.
 • Jeśli masz wybór w pracy jakie zadania przyjmujesz łatwiejsze czy trudniejsze. Wybieraj zadania trudne. Nawet jeśli nie podołasz to prędzej czy później Twoje staranie zostanie docenione. Ludzie ambitni są dostrzegani i nagradzani.
 • Nie odmawiaj pracy w godzinach nadliczbowych.
 • Bądź najlepszy w tym co robisz.


Tylko wtedy będziesz mógł poprosić o podwyżkę wynagrodzenia. Następnie będziesz miał argumenty, które będą na Twoją korzyść podczas rozmów na temat wysokości Twojej pensji. W innym wypadku szef sam z siebie nie podejmie nawet tematu Twoich zarobków.


W przypadku, gdy osiągnąłeś już wszystko w obecnej pracy co tylko można lub nie masz co liczyć na wzrost wynagrodzenia to zastanów się nad zmianą miejsca pracy. Być może brzmi to drastycznie jednak z perspektywy czasu jeśli zmiana pracy spowoduje wzrost Twojego wynagrodzenia będzie to najlepszym rozwiązaniem z korzyścią dla Twojego portfela.


Prace dodatkowe


Nie zmieniając dotychczasowej pracy zwiększyć swoje zarobki można przez podjęcie się dodatkowych zajęć za opłatą. Wiąże się to z poświęceniem dodatkowego czasu i energii ponad Twoją dotychczasową już wykonywaną pracę.


Sposoby, które znajdziesz w tym eBooku to zajęcia, które możesz wykonywać bez większego wkładu finansowego na start. Niektóre będą wymagać od Ciebie specjalnych umiejętności lub fachowej wiedzy. Inne będziesz mógł wykonywać bez zbędnych filozofii.


Takich sposobów jest całe mnóstwo jednak nie wszystkie mogą Tobie odpowiadać. Niektóre wiążą się z potrzebą wyjścia poza strefę własnego komfortu. Dlatego w przypadku, gdy potrzebujesz dodatkowych pieniędzy należy się indywidualnie zastanowić i podjąć dodatkową pracę, która będzie Tobie odpowiadać i nie będzie kłócić się z Twoim sumieniem.


Jeśli natomiast szukasz dla siebie odpowiedniego zajęcia zarobkowego na tym świecie to wypróbuj, każdy z 77 sposobów na zarabianie pieniędzy podanych w tym eBooku i pozostań przy tym, który będzie sprawiał Tobie największą satysfakcję.


Traktuj tego eBooka jako swego rodzaju podpowiedzi i wskazówki jak można zarabiać pieniądze w dzisiejszych czasach.


Dla kogo jest ten eBook?:


 • Dla osób, które nie wiedzą jak można zarabiać pieniądze.
 • Dla osób, które chcą zmienić pracę i zastanawiają się na jaką zmienić.
 • Dla osób, które szukają dodatkowego źródła lub dodatkowych źródeł dochodu.
 • Dla chcących zwiększyć swoje zarobki.
 • Dla osób, które nie wiedzą jak można zarabiać pieniądze.
 • Dla lubiących rozwój.
 • Dla chcących poznać czegoś nowego w życiu.


 


Podobno ktoś kto kocha swoją pracę to nigdy w życiu nie będzie musiał pracować. I oto właśnie w życiu chodzi, aby z uśmiechem na twarzy wykonywać zarabiać pieniądze.