Proszę, nie daj się złapać fiskusowi za 5 groszy!

Nie pozwól, aby tylko tyle spowodowało, że będziesz musiał stawić się w urzędzie skarbowym osobiście, bo tyle akurat wynosi Twoja

zaległość za podatek od

zagranicznych odsetek!

Czy złożyłeś wniosek abolicyjny?

A może rozliczałeś się sumiennie z zagranicznego dochodu?

Tak, czy inaczej, stąd fiskus wie o tym, że masz nieopodatkowany dochód z odsetek zagranicznych!

Zaskoczony?

Nie tylko Ty, uwierz mi…


Po Pierwsze: REZYDENCJA PODATKOWA!

Zapewne nie wiesz, zresztą jak większość innych osób pracujących za granicą, że Twoje odsetki za zagranicznym rachunku bankowym, albo na lokacie, powinny być

opodatkowane w Polsce.

Tak! Takie jest nasze prawo podatkowe. Niestety.

Nie każdy jednak musi te odsetki opodatkować. Kto nie musi? Ten, kto nie jest polskim rezydentem podatkowym, a więc ten, kto:

 • Przebywa za granicą dłużej niż 183 dni w roku podatkowym;
 • Kto ma za granicą swoje centrum życiowe (osobiste i gospodarcze).


Jeżeli Ty jesteś taką osobą, to nie musisz czytać dłużej i poniższy tekst nie jest dla Ciebie.
Dziękuję Ci Uśmiech

Jeżeli jednak jesteś osobą, która jest polskim rezydentem podatkowym, to musisz - a wręcz masz obowiązek rozliczenia swoich zagranicznych odsetek w Polsce.


Obojętnie gdzie pracujesz: w IRLANDII, UK, Holandii, NORWEGII, ...

pamiętaj - musisz się rozliczyć!


Mówisz, że nie musisz, bo pracujesz w Irlandii lub Anglii i umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania wyłącza opodatkowanie Twoich dochodów w Polsce?

Tak, masz rację… ale tylko dochodów z pracy, a nie z odsetek! To, że nie musisz się rozliczać z dochodów z pracy nie powoduje, że nie musisz się rozliczać z zagranicznych odsetek!


Ja też byłem zdumiony, kiedy to odkryłem… Wychodzi na to, że więcej osób zalega z podatkiem od odsetek niż z podatkiem od dochodów tytułu pracy (czego dotyczyła ubiegła abolicja podatkowa). Tak, to prawda!


Dziwne, że nikt o tym głośno nie mówi!


UWAGA! FISKUS KONTROLUJE!

A tymczasem fiskus powoli i po cichu łapie nas za owe długi… przy naszej całkowitej konsternacji…

…Nie rozumiem, o jakie odsetki chodzi. Nigdy wcześniej o tym nie słyszałam, by jakieś odsetki rozliczać w Polsce. Proszę o więcej informacji…

Karolina

A więc już wiesz, że jeżeli jesteś

polskim rezydentem podatkowym,

to powinieneś te dochody z odsetek rozliczyć w Polsce. Na szczęście nie jest to takie skomplikowane!


A więc, jak to rozliczyć?


Przede wszystkim musisz wiedzieć, skąd wziąć informacje co do tego, ile odsetek otrzymałeś i kiedy. Potrzebne jest to do przeliczenia tej kwoty na złotówki. Ważne jest to, kiedy je otrzymałeś, gdyż kurs złotówki zmienia się z dnia na dzień, więc w każdym z tych dni twój dochód był różny.


Jeżeli już wiesz, jak to przeliczyć, to wtedy powinieneś obliczyć podatek od tej kwoty. Jest to 19 proc.


Nie, nie bój się, że zapłacisz podatek podwójnie! Na szczęście wiem, jak obliczyć ów podatek tak, abyś nie płacił go podwójnie, tj. za granicą oraz w Polsce.


To jest naprawdę BARDZO PROSTE!


Ode mnie dowiesz się wszystkiego, co Tobie pomoże w tym rozliczeniu, jeżeli wcześniej sobie sam nie poradzisz.

Ale jak zwykle diabeł tkwi w

SZCZEGӣACH…


Te szczegóły znajdziesz w mojej książce Jak opodatkować zagraniczne odsetki w Polsce i rozliczyć zaległość podatkową.

Rozlicz zagraniczne odsetki okladka


Oto, co tam napisałem, aby TOBIE POMÓC w rozliczeniu twego podatku z zagranicznych odsetek:


 • Przede wszystkim dowiesz się, skąd się wziął obowiązek zapłaty podatku;
 • Skąd fiskus posiada informacje o Twoich zagranicznych odsetkach;
 • Dowiesz się, czy jesteś polskim rezydentem podatkowym, a więc, czy faktycznie musisz się z podatku od odsetek rozliczyć;
 • A co jeżeli masz podwójną rezydencję podatkową? W tym przypadku też znajdziesz rozwiązanie swojej sytuacji;
 • Poznasz, jakie odsetki podlegają opodatkowaniu, czy tylko te z rachunku bankowego?
 • Zobaczysz też, dlaczego przede wszystkim osoby pracujące w Irlandii oraz w UK powinny te odsetki rozliczyć i
 • Zobaczysz, jakie fundamentalne znaczenie ma ten fakt!


Dalej:

 • Nauczysz się, jak przeliczać waluty zagraniczne na złotówki i podam Tobie źródło, skąd szybko możesz te dane zdobyć;
 • Poznasz sposób unikania podwójnego opodatkowania w przypadku rozliczania odsetek z zagranicy;
 • Pokażę Tobie, jakich dokumentów powinieneś użyć przy rozliczeniu, aby być spokojnym, że fiskus nie będzie Ciebie atakował;
 • Poznasz też, w jaki sposób powinieneś się rozliczyć, jeżeli posiadasz wspólne konto razem z małżonkiem.


To jednak jeszcze nie wszystko…


Nie bój się Zaległości Podatkowej!


A jeżeli już masz zaległość podatkową, bo nie rozliczałeś tego podatku wcześniej, to również i w tym Tobie POMOGĘ, abyś był spokojny, że fiskus już nigdy Ciebie o to nie zaczepi:

Poznasz więc, jak w prosty sposób uniknąć konsekwencji karnoskarbowych z tytułu tej zaległości;
 • Jak w tym przypadku należy wypełnić PIT;
 • Oraz, co najważniejsze, jak napisać CZYNNY ŻAL, czyli specjalne pismo, które Tobie pomoże uniknąć odpowiedzialności.
Oczywiście to wciąż nie jest wszystko...
Najlepiej zobacz sam, co jest wewnątrz mojego poradnika:


PRAKTYKA, PRAKTYKA, PRAKTYKA...

MINIMUM TEORII!

Moja książka, (jedyna taka dostępna, gdziekolwiek byś szukał, nie znajdziesz innej o rozliczeniach zagranicznych odsetek) to nie tylko teoria. To przede wszystkim praktyka! Jest ona PEŁNA przykładów łącznie z rozliczonymi wzorami deklaracji (nawet, gdyby podobna książka pojawiła się na rynku, to i tak nie może być prostsza!)


Wypełnione deklaracje PIT-36


Ta praktyka to również odpowiedzi na najczęstsze, PRAWDZIWE i REALNE pytania i wątpliwości podobnych Tobie podatników.

Zobacz przykładowe pytania:

ccccff">

ccccff">

ccccff">Nie bardzo wyobrażam sobie jak to fiskus zamierza wykonać, skoro nie jest w stanie udowodnić ze posiadamy konta bankowe, w UK można brać czeki z wypłatami i wtedy nie ma procentów dodatkowych, bo bank wypłaca to, co się należy, a po za tym, jakim sposobem dotyczy to osób, które nie muszą rozliczać się w Polsce?

ccccff" size="2">Zbyszek

ccccff">Witam Panie Rafale! Chciałabym podziękować za Pańskiego bloga i Telewizję Podatkowa, w których można znaleźć wiele cennych informacji. Mam pytanie: co w sytuacji, gdy na zagranicznym (UK) rachunku bankowym mamy debet i żadnych oszczędności? Jak wygląda wtedy sprawa odsetek? Co grozi za nie rozliczenie się z takich odsetek? Pozdrawiam erdecznie,

ccccff">Karolina

ccccff">

ccccff">

ccccff">Witam! Na wstępie chciałbym bardzo podziękować za jakże użyteczne i aktualne informacje, które docierają do mnie za sprawa Pańskiego serwisu. Moje pytanie w związku z tematem odsetek od rachunków zagranicznych jest następujące: Jaki jest minimalny próg od którego już jesteśmy zobowiązani do zapłaty podatku od odsetek z rachunków zagranicznych? Np. mieszkam i pracuję w Wielkiej Brytanii, nie musze rozliczać sie w polskim US, ponieważ nie uzyskuję żadnych dochodów na terenie RP. W roku podatkowym suma odsetek na rachunkach zagranicznych wyniosła 1000 zł. Czy jest to suma wolna od podatku w Polsce? Czy płacić podatku nie muszę, ale jednak jestem zobowiązany do złożenia odpowiedniego PIT'u?

ccccff" size="2">Kordian

Plus jeszcze wiele innych…

Ale TY kim jesteś - zapytasz...

No właśnie, kim JA jestem? Kim jest Rafał Chmielewski?


Moje Kompetencje:

Oczywiście możesz mieć wątpliwości, czy jestem osobą godną zaufania w kwestii podatków.


Rozumiem to! W sprawach finansów liczy się przede wszystkim kompetencja. Przeczytaj opinie osób, które skorzystały z mojej pomocy i przekonaj się, że warto mi zaufać:


Witam!

Pana e-booki są rewelacyjne. Oczywiście zakupiłam obydwa. Wiedziałam już na ten temat troszkę, nawet myślałam, że wiele, ale dopiero po przeczytaniu Pana książek, jestem specem od rozliczania zagranicznych dochodów. Cieszę się niezmiernie, że znalazłam Pana stronę. Oczywiście poleciłam ją znajomym. Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów.

Marzena


Jestem pełna podziwu dla Pana wiedzy i cierpliwości. Pan jako jeden z niewielu poświęca czas temu tematowi i pomaga “zbłąkanym owieczkom”. Muszę przyznać, że dzięki Pana lekturze to ja błysnęłam wiedzą w US, hmmm…. ale czy tak powinno być?? Dziękuję.

Ilona


Maile od Pana traktuje jako rozwiązanie moich problemów w sprawie podwójnego opodatkowania i jestem z tego bardzo zadowolony! Wyjaśnienie Abolicji podatkowej a później Ulgi podatkowej i przełożenie tego na wypełnione wnioski do US pozwoliło mi zaoszczędzić dużą sumę ciężko zarobionych pieniędzy!

Gustaw


Hej!
Rafał bardzo fajna sprawa! Pracuję w biurze rachunkowym i zbytnio nie mam czasu na szukanie informacji dot. zmian, interpretacji itp. dlatego też znalazłam Twoją stronkę przy okazji rozliczeń rocznych i jestem zadowolona. Cieszy mnie również to, że dostaję info o świeżych wiadomościach! Oby tak dalej!!!!!!!!!

IzabelaZbierałem wszystkie Pana publikacje i książki i czytałem i czytałem! Coraz bardziej
utwierdzałem się w przekonaniu, że przepisy prawne są po mojej stronie, i że nie zapłacę nic fiskusowi! Innego zdania był pan doktor, każda moja próba mówienia że jest ulga abolicyjna kwitował, że my mamy wszystkie dzienniki ustaw, informacje podatkową, i że wiemy o co chodzi, i jak należy to zrobić! Umówiliśmy się po odbiór dokumentów a tu wyliczona suma, że tylko siąść i płakać! Udało mi się skłonić doradcę, aby zechciał się zapoznać z Pańskimi publikacjami, a miałem je przy sobie na przenośnej pamięci, i przeanalizował jeszcze raz całą sprawę! Proszę mi wierzyć jaka była moja ogromna radość i satysfakcja, że nie dałem za wygraną, że czytanie i analizowanie Pańskich publikacji nie tylko mi pomogło, ale też dało wiarę w ludzi, że za tak nie wiele, tak dużo mogą zrobić dla drugiego człowieka! Pozdrawiam!

Waldek

Co więcej... Jestem jedyną osobą w Polsce prowadzącą specjalny serwis podatkowy dla osób pracujących za granicą.

A także, z racji swojego doświadczenia, jestem autorem kilkudziesięciu wywiadów, opinii, komentarzy dla prasy (w tym Dziennika Gazety Prawnej):

Moje artykuly


Myślę, że już wiesz, że zakup mojej książki to dla Ciebie bezpieczna inwestycja. Tak naprawdę, to inwestycja w
SPOKÓJ OD FISKUSA!

>
Jest jeszcze coś...
Jeżeli teraz zdecydujesz się na rozwiązanie swoich problemów z opodatkowaniem Twoich zagranicznych odsetek, to mam dla Ciebie jeszcze dwa wspaniałe
PREZENTY!

Prezent 1

Ebook jest w formacie PDF

Chcesz odzyskać podatek z zagranicy i nie wiesz, jak to zrobić? Nic prostszego! Wystarczy skorzystać z usług jednej z wielu firm zajmujących się odzyskiwaniem podatku.

Ale jak znaleźć taką firmę, która będzie dla Ciebie odpowiednia cenowo i jakościowo? Możesz przeszukać internet, ale to zajmie Ci kilka godzin ciężkiej pracy, a i tak zapewne wybierzesz jedną z pierwszych, nie koniecznie najwłaściwszą dla Twojej sytuacji.

Najprościej byłoby więc wtedy, kiedy ktoś inny przygotowałby odpowiednie zestawienie wraz z wykazem prowizji, które te firmy pobierają.

Takie zestawienie znajdziesz właśnie tutaj, jako bonus za zakup książki o opodatkowaniu zagranicznych odsetek!!!

Ten gratis to: niemal wszystkie firmy w jednym miejscu, linki do ich stron, i co najważniejsze - pełny wykaz wynagrodzenia i prowizji, jakie one pobierają za swe usługi.

Czegoś takiego nie znajdziesz nigdzie indziej! To jedyny taki zbiór w sieci!

Wartość poradnika: 31 zł.

Prezent 2

Ebook jest w formacie PDF

Wokół rezydencji podatkowej narosło wiele mitów, przypuszczeń, domysłów, itd. Wiele osób nie wie tak naprawdę, jak tą rezydencję ustalić. I dlatego nie wiedzą, GDZIE ich własna rezydencja przypada!

Nie muszę zapewne Tobie tłumaczyć, jak ważna jest to kwestia. To jest po prostu wiedza o tym, czy musisz, czy też nie musisz się rozliczać z zagranicznych odsetek i innych dochodów!

To jest w ogóle podstawa całego Twojego obowiązku podatkowego!

Ale jest kilka sposobów na to, aby pozbyć się tego problemu... i to w prosty sposób!

Jednym z nich jest

poznanie opinii fiskusa

na ten temat. Opinii, która jest zawarta w Interpretacjach Podatkowych.

Jakiś czas temu zebrałem 10 najważniejszych Interpretacji Podatkowych dotyczących rezydencji podatkowej Polaków. Po ich lekturze będziesz wiedział, gdzie jest Twoja rezydencja i czy musisz się rozliczać, czy też nie.

To oczywiście jedyny taki zbiór w sieci!

Wartość poradnika: 29 zł.Zobacz teraz:

Rynkowa cena szkolenia na temat rozliczania podatku od zagranicznych odsetek to od 350 do 420 zł.

Doradca podatkowy, rozliczając Twoje zeznanie i zagraniczne odsetki, skasuje Ciebie na kwotę przynajmniej 250 zł. Za rok weźmie tyle samo, lub jeszcze więcej.

Sądzę więc, że cena mojego unikalnego poradnika może spokojnie kosztować wraz z bonusami 69 zł. Nie jest to więc kwota zbyt wysoka.

To tylko 69 zł + dwa potrzebne Tobie prezenty o wartości wyższej, niż cena tego poradnika o rozliczaniu podatku od zagranicznych odsetek. Oszczędzasz więc od około 200, do 370 zł.

Ale sądzę, że możesz czuć, że i ta cena (69 zł.) jest dla Ciebie wygórowana!

Dlatego proponuję ją obniżyć do... 37 zł.

Za 37 zł. masz jedyny w swoim rodzaju poradnik + bonusy warte równo 60 zł! A więc wartość pakietu - 129 zł możesz mieć już za 37 zł!


podatek od odsetek ebook


Złóż zatem swoje zamówienie

klikając poniżej już

teraz!

Zapisy wstrzymane