Jak Opanować Swoje Finanse

  Współczesny świat jest oparty na pieniądzach. Jak się z nimi obchodzić, skąd je pozyskiwać, jak utrzymywać je na dłużej i nawet o tym jak je wydawać nie uczą w szkole. A jeżeli nawet coś się pojawia na przedmiotach ekonomicznych to sucha teoria.

 

Fakt wiedza teoretyczna jest niezbędna dla zrozumienia funkcjonowania finansów. Teoria przedstawia zasady, reguły jakie dominują w świecie finansów. Jednak nie wielka część z tych podstaw teoretycznych ma bezpośrednie przełożenie na rzeczywiste i praktyczne zastosowanie w realnym świecie, życiu codziennym każdego z Nas.

 

Jako dzieci nie do końca Nas to interesuje. Nie mamy pojęcia o istnieniu niektórych rzeczy. Kredyty, oszczędności, zarabianie pieniędzy, banki, instytucje finansowe są dla dziecka nie istotne. Jednak w życiu każdego człowieka nadchodzi czas, kiedy trzeba wyprowadzić się od rodziców z domu rodzinnego i po prostu się usamodzielnić.

 

Czasami podejmujemy sami taką decyzję bez żadnego nacisku ze strony innych osób. Są sytuacje życiowe, które zmuszają człowieka do usamodzielnienia się na przykład śmierć rodziców, rozwód rodziców, odrzucenie dziecka przez rodziców i wiele innych przykrych scenariuszy życiowych. Bez względu na to w jakiej sytuacji się znajdziemy prędzej czy później zderzymy się z prawdziwą rzeczywistością.

 

W prehistorycznych czasach finanse nie były aż tak ważne w codziennym funkcjonowaniu świata. Jednak w obecnych czasach bez finansów praktycznie nie jesteśmy w stanie przeżyć. Co prawda można pozyskać jedzenie i mieszkać gdzie popadnie i to bez pieniędzy. Jednak decyzja o takim stylu życia zależy tylko i wyłącznie od Ciebie.

 

W każdym innym przypadku bez pieniędzy nie przeżyjemy. Potrzebujemy ich , aby zaspokoić podstawowe potrzeby. Kupić jedzenie, opłacić mieszkanie lub dom, opłacić podstawowe rachunki za media typu prąd, woda itp.

Następnie kiedy zaspokoimy wszystkie podstawowe potrzeby to pojawiają się kolejne wyższego rzędu. Edukacja, rozrywka, podróże, relaks za to wszystko musimy zapłacić. Współczesny świat jest oparty na pieniądzach i o tym jak się z nimi obchodzić od strony praktycznej dowiesz się po zapoznaniu się z ebookiem.


Opinie:


Poradnik "Jak opanować swoje finanse" przeprowadza czytelnika od podstaw przez... podróż po możliwościach w Polsce. Wiele jest pokazanych sposobów, jak można pozbyć się długów. Autor od razu tłumaczy konsekwencję tych sposobów. Poleca jeden skuteczny, który u niego się sprawdził. Czyli własna firma. Opowiada różnicę, jakie się kryły między etatem w korporacji a własną firmą. Dużo w nim życiowego doświadczenia i niesprawiedliwego traktowania. Ostrzeżenie, jakie płynie w tym poradniku, powinien poznać każdy... Kto chce stać się wolny finansowo i przestać być niewolnikiem. Historia autora dobrze wprowadza do kolejnego w moim odczuciu rozdziału. Autor przedstawia jak założyć firmę. Ale nie zostajesz tylko z tym... Dostajesz jeszcze sposoby jak za darmo dostać dofinansowanie. Wystarczy, że masz znajomego, z którym chcesz współpracować. Jak krótki na  e-book, jest w nim bardzo dużo informacji. Poradnik szykuje mentalną mapę w głowie, do tego, aby móc zarządzać swoim życiem. Polecam ją każdemu, kto chce być wolny i decydować ile chce zarabiać. - Przemysław Pawlicki