Weronika Puchała-Garbińska

Weronika Puchała-Garbińska Blog

Jesteś tutaj

(Komentowany kurs)  

 

Witam serdecznie,

Bardzo się cieszę, Ĺźe miałam moĹźliwość wzięcia udziału w internetowym kursie dającym uprawnienia wychowawcy, bo jest to forma idealna dla osób zabieganych, które nie mają moĹźliwości poświęcenia np: całego weekendu na jeĹźdĹźenie na zajęcia często w miejsca dość odległe od miejsca zamieszkania.

Forma internetowa jest świetna, moĹźna zaliczać kolejne lekcje, kiedy ma się na to czas, nie wychodząc z domu. Jest to niesamowicie wygodne.

Kurs w ekademii jest przygotowany w sposób interesujący. Podoba mi się, Ĺźe oprócz ustaw i suchej wiedzy jest sporo dodatków, które przybliĹźają pracę wychowawcy, ciekawych filmików, praktycznych rad dla początkujących wychowawców.

Bardzo mi się podobały materiały dotyczące miękkich umiejętności, psychologicznych, które rozwijały moją wiedzę na temat relacji z ludźmi.

Jeśli chodzi o moje uwagi, to przeszkadzały mi dwie rzeczy. Jedno, co bardzo rzucało się w oczy to to, Ĺźe teksty lekcji wymagały solidnej korekty. Jest w tekstach bardzo duĹźo błędów ortograficznych, składniowych. Czasem wygląda to tak, jakby ktoś przeklejał jakieś części zdania, a potem zapomniał dopasować formę jednej części zdania do drugiej, z czego wychodzi zdanie zrozumiałe, po dłuĹźszym zastanowieniu, ale zupełnie niepoprawne, jeśli chodzi o składnię. Nie ma to wpływu na merytorykę, ale sprawia wraĹźenie dość nieprofesjonalne. Gdyby twórcy kursu to poprawili, bardzo duĹźo zmieniłoby to w odbiorze.

Druga rzecz, duĹźo bardziej błaha, to brak moĹźliwości dowolnego "przewijania" prezentacji. Byłoby dobrze, gdyby moĹźna było zawsze wrócić do kaĹźdego wybranego momentu w prezentacji, a Ĺźeby nie trzeba było cofać się do samego początku slajdu i słuchać jeszcze raz tego samego. Czasem jest tak, Ĺźe kursant się zagapi i chce powtórzyć ostatnie usłyszane zdanie, a musi się cofać do początku slajdu i ponownie słuchać kilku minut prezentacji.

To moje jedyne uwagi. Poza nimi, tak jak pisałam na wstępie, kurs bardzo mnie usatysfakcjonował. Będę polecać tę formę zdobywania uprawnień.

Pozdrawiam

Weronika Puchała