Szkolenia Online

Szkolenia Online

Szkolenia Online Blog

Szkolenia Online

Video szkolenie online: Excel 2013 i programowanie VBA. Tworzenie makr dla arkusza kalkulacyjnego

Szkolenia Online | Komentarze | poniedziałek, 25 kwiecień 16, 21:40

Jesteś tutaj

 

 


Niewiele programów ma taką rzeszę użytkowników jak Excel. Tysiące najróżniejszych zastosowań, elastyczność i wygoda użycia niewątpliwie przyczyniły się do jego sukcesu, ale... wbudowane funkcje nie wszystkim wystarczają. Dlatego właśnie powstał VBA. Dzięki temu genialnemu w swojej prostocie językowi programowania łatwo zautomatyzujesz wszystkie te żmudne, skomplikowane czynności, których nie sposób uniknąć, choć ich rutynowość Cię dobija.
Jeśli marzy Ci się podrasowanie Excela, jeśli chcesz oszczędzić czas i nerwy, musisz poznać Visual Basic for Applications (VBA). Pozwoli Ci on rejestrować własne makra oraz pisać programy naginające Excel do Twoich potrzeb. Szkolenie Excel 2013 i programowanie VBA pokaże Ci zarówno najprostsze, jak i zaawansowane sposoby tworzenia makr oraz wykorzystania ich w praktyce. Zaskoczy Cię też mnóstwem sprytnych sztuczek, które w znaczący sposób ułatwią Ci życie. 

Czego nauczysz się podczas szkolenia?

  • Opanujesz obsługę edytora VBA. 
  • Nauczysz się tworzyć własne makra. 
  • Przetestujesz różne sposoby uruchamiania makr. 
  • Dowiesz się, jak rejestrować czynności. 
  • Odkryjesz możliwości wykorzystania funkcji wbudowanych we własnych programach. 
  • Poznasz najważniejsze mechanizmy języka (operatory, stałe, zmienne, tablice, pętle, instrukcje warunkowe, procedury i funkcje). 
  • Zorientujesz się, do czego możesz używać VBA na co dzień. 

Podczas szkolenia nauczysz się pisać własne makropolecenia. Pierwsze lekcje pozwolą Ci zorientować się w podstawach działania edytora VBA i zapisywania makra. Następne wprowadzą Cię w świat bardziej zaawansowanych mechanizmów języka, takich jak zmienne, operatory, pętle, instrukcje warunkowe i tablice. Każdemu nowemu zagadnieniu towarzyszą praktyczne przykłady jego zastosowania — proste makra wykonujące określone operacje w arkuszu. Dowiesz się, jak wygląda obiektowa struktura dokumentu w Excelu i jak ją wykorzystywać na co dzień. Nauczysz się odwoływać zarówno do konkretnych komórek, jak i do wskazanego zakresu, arkusza czy nawet wybranego skoroszytu. 

Trzydzieści dwie lekcje zapewnią Ci solidny fundament do dalszego rozwoju i pisania coraz bardziej zaawansowanych programów. Sprawdź, jak wygodnie i szybko pozbyć się zmory niekończących się obliczeń, wyeliminować ryzyko kłopotliwych błędów i zagwarantować idealną przejrzystość swoich danych. Zapewnij sobie czas na bardziej twórcze zadania. 

 
Zobacz podobne video szkolenia: