Alicja Grabska

Alicja Grabska

Blog: Alicja Grabska

Alicja Grabska

Jedna technika, która ZAWSZE pomaga uwolnić sie od miłosnej obsesji.

Alicja Grabska | Komentarze | środa, 13 luty 13, 20:30

Jesteś tutaj

 

 

Umówmy się.

Jeśli już szukasz słów napisanych wytłuszczonym drukiem w nadziei, że znajdziesz jedna technikę, która zawsze pomaga uwolnić sie od milosnej obsesji, to uprzedzam, że jej nie zrozumiesz, zbagatelizujesz, a nawet pomyślisz, że nie jest warta zastosowania, a twoje męczarnie będą trwały nadal.

Żeby już się nie rozwodzić.

Dostałam dzisiaj maila od mojej czytelniczki z linkiem do ciekawego felietonu i pomyślałam sobie, że zawiera on potrzebna mi informację. Właśnie zastanawiałam sie nad pytaniem:

Jakiej bardzo prostej, a skutecznej techniki mogę Cioe dziś nauczyć, abyś natychmiast mogła uwolnić się od frustrującej uczuciowej huśtawki, a Twoje życie mogłoby ulec gruntownemu polepszeniu.

Tym skutecznym sposobem jest pewien gramatyczny zabieg, który ZAWSZE, KONIECZNIE trzeba zrobić, żeby jego działanie bylo skuteczne.

Kiedyś, kiedy uczyłam się swojego zawodu nie przykładałam wagi do roli i znaczenia używanych słów. Myślałam, że skoro wszyscy posługujemy się językiem polskim, to nie może być klopotów ze wzajemnym zrozumieniem.

Poznawałam dopiero tajniki psychoterapii i uczyłam o procesie udanej komunikacji. Pomijam już fakt, że słowa stanowią tylko niewielką część procesu zwanego rozmową.

Niedawno uczestniczyłam w dyskusji na ciekawy temat. Prelegentka postawiła pytanie: "Kim byłabyś i jak wyglądałoby Twoje życie, gdyby w ogóle nie zależało Ci na aprobacie innych ludzi."

Okazało się, że dla jednej z uczestniczek słowo aprobata nie miało najmniejszego znaczenia. Natomiast, kiedy usłyszała ode mnie o potrzebie akceptacji, uświadomiła sobie, że na czymś takim zależy jej jak najbardziej.

Dla niej aprobata znaczyła tyle, co oklaski, aplauz. Akceptacja natomiast niesie w sobie zauważenie i obecność.

Dziś postanowiłam nauczyc Cię tej metody. Jest bardzo prosta i bardzo skuteczna. Musisz tylko wiedzieć, że naprawdę chcesz uwolnic się od nieszczęśliwej milości.

UWAGA, oto klucz do Twojej wolności:

1) Przez chwilę skup się na tym, w jaki sposób opowiadasz o twoim związku, na tym, co wspominasz, jakie sytuacje, w jaki sposób myślisz o Twoim partnerze, jakich słów uzywasz.

2) A teraz zastosuj jeden prosty, za to bardzo skuteczny gramatyczny zabieg. Rozwinięcie znajdziesz w felietonie.

http://www.styl.pl/magazyn/felietony/krystyna-kofta/news-feralna-kanapa,nId,930465
 Blog  Memos